طراحی مجتمع مسکونی - شرکت معماری

طراحی تجاری برای انواع فروشگاه ، مال ، مرکز خرید و غیره اهمیت فوق العاده ای دارد. زیرا معماری داخلی و نمای ساختمان به طور مستقیم روی موقعیت اقتصادی و میزان فروش و بازاریابی تاثیر دارد. همه اینها باعث جذب مشتری و در نهایت کسب درآمد بیشتر می شوند. پس اهمیت موضوع نمی تواند بر کسی پوشیده باشد.

در طراحی تجاری چه مواردی را باید در نظر داشت

یکی از مواردی که در طراحی داخلی تجاری اهمیت زیادی دارد طراحی ویترین است. ویترین نخستین جایی است که مخاطب و مشتری با آن ارتباط برقرار می کند. پس باید تا جایی که ممکن است و از هر زاویه ای قابل رؤیت باشد. یک طراحی ویترین وقتی ایده آل است که حتی مشتری هایی را که بدون هدف خرید عبور می کنند به خود جذب کند.

مسئله مهم دیگر سیرکولاسیون مناسب در طراحی داخلی تجاری است. سیرکولاسیون یعنی ارتباط مناسب بین فضاها. اگر مشتریان بتوانند به راحتی بین قسمتهای مختلف جابجا شوند یعنی طراحی شما از نظر سیرکولاسیون مناسب است. سیرکولاسیون افقی یعنی جابجایی راحت از طریق راهروها و سیرکولاسیون عمودی هم به معنای طراحی و جانمایی مناسب راه پله ها و آسانسورهاست. این به خصوص در فروشگاه هایی که مشتری با چرخ دستی یا سایر وسایل در حرکت است اهمیت دارد.
در مجموع طراحی تجاری باید به نحوی باشد که ارتباط مشتری با واحد تجاری به خوبی حفظ شود. به طوری که حرکت در فروشگاه یا مجتمع تجاری برای مشتری جذابیت داشته باشد.

دفتر معماری بایا پلاس در زمینه طراحی داخلی تجاری آماده همکاری در زمینه طراحی نقشه معماری ، دکوراسیون داخلی ، دیزاین و غیره است. ارائه طرحهای نوآورانه برای ایجاد فضای باکیفیت از اولویت های طراحی مهندسان این دفتر می باشد.

فعالیت دفتر معماری بایا پلاس در زمینه طراحی تجاری

یکی از شاخه های اصلی فعالیت شرکت معماری بایا پلاس، در زمینه طراحی تجاری و به طور خاص طراحی داخلی تجاری است. تفاوت و مزیت اصلی شرکت معماری بایا پلاس، در ارائه یکپارچه خدمات در این حوزه است که باعث شده از سه منظر سرعت عمل، دقت و هزینه همواره توجه کارفرمایان را جلب نماید.

منظور از خدمات یکپارچه آن است که شرکت بایا پلاس علاوه بر طراحی تجاری و به طور خاص طراحی داخلی تجاری ، اقدامات دیگر شامل تاسیسات ساختمان ، تامین تجهیزات و انواع مصالح از بهترین تامین کننده از لحاظ قیمت و کیفیت، مدیریت پیمان و ساخت و در نهایت دکوراسیون داخلی را تواما ارائه می دهد.

شرکت معماری بایا پلاس، هر یک از این خدمات را به پشتوانه تیم های طراحی و اجرای برتر و با استعدادی انجام می‌دهد که غالبا فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف و دانشکده های معماری برتر کشور مانند تهران هستند. در ادامه به تشریح بیشتر هر یک از مزایای مذکور پرداخته شده است.

عملکرد موازی و هماهنگ تیم ها

شرکت معماری بایا پلاس که علاوه بر حوزه معماری، در دیگر بخش های صنعتی هم فعال بوده و پروژه های وسیعی را در پالایشگاه ها و پتروشیمی های مطرح کشور انجام داده است. این امر منجر به تشکیل گروه های تخصصی مختلف مانند گروه مهندسی و تاسیسات شده است که به واسطه آنها، امور مهندسی مکانیک، برق و تاسیسات نیز در پروژه‌های ساختمانی ارائه می شود.

تضارب دیدگاه ها

یکی دیگر از مزیت های وجود گروه های تخصصی مختلف در بایا پلاس جهت طراحی داخلی تجاری ، تضارب آرا و دیدگاه هاست که منجر به خلاقیت و نوآوری در پروژه های این مجموعه شده و در نهایت به یک کلیت بهینه منتهی می شود. برای نمونه، تیم گرافیک مجموعه بایا پلاس که در تیم دیجیتال مارکتینگ بایا پلاس فعالیت می کنند، جهت بهینه سازی فرآیند و دستیابی به خلاقیت هرچه بیشتر در پروژه های معماری مشارکت کرده و دیدگاه های بیرونی خود را به طراحی تجاری اضافه می کنند. این کار یک دید بیرونی و نوآوری را به دیدگاه های تیم معماری در طراحی داخلی تجاری اضافه می کند.

تامین تجهیزات از بهترین تامین کننده

تجهیزات لازم برای طراحی تجاری بایستی از بهترین تامین کننده تهیه شود تا از دو جنبه ثمربخشی و نتیجه نهایی پروژه منطبق با اهداف طراحی معماری باشد. جنبه نخست آن است که چنانچه کیفیت تجهیزات مناسب نباشد و یا تطبیق دقیقی با طراحی داخلی تجاری نداشته باشد، انحراف از طرح معماری و نقشه پیش خواهد آمد. جنبه دوم نیز، خرید تجهیزات و مصالح با بهترین قیمت در بازار است که این مسئله با شناسایی فروشنده و تامین کننده مناسب محقق می شود.

برای این منظور در مجموعه بایا پلاس، موتور جستجوی هوشمند جورگو با هدف مقایسه تامین کنندگان و فروشندگان سطح کشور توسعه یافته است که مبتنی بر الگوریتم های هوش مصنوعی عمل می نماید و توانایی مقایسه همزمان تعداد بالایی از تامین کنندگان و فروشندگان را دارد. دفتر معماری بایا پلاس، به پشتوانه موتور جستجوی هوشمند جورگو و همچنین پایگاه‌ داده ای که از فروشندگان سطح کشور جمع‌آوری نموده، جامع ترین و دقیق ترین استعلام قیمت را از فروشندگان کشور انجام می دهد تا انتخابی هوشمندانه و منطبق بر آنچه مد نظر کارفرما و سفارش دهنده است در طراحی تجاری صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید

زیر دسته‌ها

نوشته‌های مرتبط