طراحی داخلی رستوران سنتی, طراحی رستوران مدرن

ترفندهای روانشناسی در طراحی رستوران

طراحی رستوران - دفتر معماری

در شرایط کنونی با توجه به افزایش تقاضا و گسترش تعداد رستوران‌ها در شهرها، ساخت و طراحی رستوران با ویژگی‌های منحصر به فرد و جذاب اهمیت بسزایی پیدا کرده است. بخش اصلی رستوران نوع غذایی ست که تهیه و توزیع می‌کند، ولی معماری و فضای داخلی آن در بهبود عملکرد در فضا، آرامش و آسایش مخاطبین نقش اساسی ایفا می‌کند. شناخت نوع رستوران و اهداف کارفرما در ارائه خدمات مجموعه و روند کار در آشپزخانه صنعتی اساس طراحی و راه اندازی رستوران ست.

طراحی رستوران باید متناسب با موضوع آن باشد، فضا، صندلی‌ها و همچنین محل قرارگیری آشپزخانه را در نظر گرفته شود. موارد دیگری همچون تهویه، تخلیه بار، پذیرش سفارش و غیره وجود دارد که باید در هنگام طراحی توسط دفتر معماری مورد توجه باشد.

انواع رستوران

بر خلاف گذشته رستوران‌ها صرفاً محل خوردن غذا نیستند، بلکه تبدیل به محلی برای استراحت، آرامش و لذت بردن از فضاست. بنابراین در هنگام طراحی داخلی رستوران سنتی دو چیز برای ما اهمیت خواهد داشت:
1) وجود یک روایت قوی که تعیین کننده جزئیات طراحی رستوران است و اطمینان از این که همه اجزا نقش خود را در تأمین آسایش مخاطبین بی‌نقص ایفا می‌کنند.
2) دومین عامل که اهمیت بیشتری دارد، عملکرد رستوران است. مهمانان چگونه وارد رستوران می‌شوند؟ غذا از آشپزخانه به میز میهمانان چه مسیری را طی می‌کند و چگونه تحویل داده می‌شود؟ چگونه پرسنل به میزها خدمات ارائه می‌دهند؟ اطمینان از چیدمان یکپارچه، پذیرایی بی‌دردسر از مهمانان توسط پرسنل و تجربه یک وعده غذایی عالی هدف طراحی رستوران است. در این جا هیچ فرقی نمی‌کند رستوران از چه نوعی باشد، چه فاین داینینگ ، چه فست فود ، هر فرآیند باید با جزئیات بسیار در نظر گرفته شود تا رستوران به عنوان یک ماشین روغنی کاری شده عمل کند. اگر یک رستوران از نظر عملکرد درست کار نکند ، مهم نیست که چقدر زیبا باشد، هرگز موفقیت نخواهد بود.

ترفندهای روانشناسی برای طراحی رستوران

از نظر روانشناختی، یکی از جنبه‌های اصلی طراحی رستوران و طراحی کافه ، «روشنایی» است. استفاده از نور نرم و صاف حس راحتی، اطمینان، آرامش و امنیت را برای مهمانان به ارمغان می‌آورد. به همین منظور از نور محیطی (متناسب با ساعات روز) بجای نورهای هدفمند و متمرکز استفاده می‌کنیم. بدترین نوع نور در رستوران ، نوری است که فقط بر روی میز تابانده می‌شود، این نور با ایجاد سایه برچهره مخاطبین سبب ایجاد حس نگرانی و اضطراب در بیینده می‌شود.
بدترین نور، نوری است که فقط چراغ‌های روشنایی روی میزها موجود باشند.این نور می‌توانند با سایه اندازی بر چهره مخاطبین در هنگام سرو غذا احساس نگرانی و ناامنی را انتقال دهد.
یکی دیگر از راه‌های ایجاد انگیزه در مخاطب که توسط شرکت معماری در طراحی کافه و طراحی فست فود و مهمتر از همه در طراحی فودکورت مورد توجه قرار می‌گیرد، مبلمان رستوران است. مبلمان راحت عاملی برای تشویق مخاطب برای حضور در این کاربری ست. مبلمان رسمی و راحت باعث می‌شود تا مهمانان خواهان حضور طولانی‌تر در دفعات بیشتر را باشند. مبلمان می‌تواند فضای نیمه‌خصوصی و عمومی را از هم تفکیک کند، برای مثال مبلمان‌ با پشتی بلند فضای نیمه‌خصوصی می‌سازد و برای افرادی که تنها هستند مبلمان ساده‌تربهتر است تا بتوانند با فعالیت‌های اطراف ارتباط برقرار کنند.
رنگ مطمئناً نقش مهمی در نحوه احساس و رفتار مردم در هر فضایی دارد و با هماهنگی با نور، وضعیت روحی مخاطبین را در رستوران تحت تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید برای محیط و غذاهای مورد نظر در طراحی رستوران و طراحی فود کورت مناسب باشد.

در سال‌های اخیر دیده می‌شود که مخاطبین دیگر تمایلی به فضاهای تمیز و سفید رنگ ندارند، طراحی داخلی رستوران مشابه طراحی داخلی رستوران سنتی در این فضاها بازگشتی به طرح‌های رنگی جسورانه دهه 60 داشته، صورتی روشن، قرمز روشن، فیروزه‌ای، سیاه، سبز جنگلی، طلایی و غیره. گاهی هم نگاهی صنعتی، چوب‌، لامپ‌های لخت و آجر که بخشی از یک روند عظیم طراحی ست.

چگونه می‌توانید نوع غذایی را که ارائه می‌شود، در طراحی رستوران منتقل کرد

مهم است که طرح رستوارن که توسط دفتر معماری یا شرکت معماری ارائه می‌شود بتواند آن چه را که ارائه می‌دهد را در لحظه ورود انتقال دهد. در طراحی فست فود و طراحی کافه نیز این امر بسیار حائز اهمیت است. این هماهنگی بین غذا و محیط می‌تواند با الهام از محل تولد غذا باشد یا بیانی از فرهنگ مردم و یا با استفاده از تابلو‌ها و آثار هنری که منتقل کننده حس مشابه به مخاطب هستند. برای مثال در آشپزخانه‌های ایتالیایی از تابه‌های مسی برای پخت نوع خاصی از اسپاگتی و ماکارونی استفاده می‌شود، به همین دلیل در اغلب رستوران های ایتالیایی از ظروف مسی در طراحی استفاده ‌می‌شود تا صحنه را برای درخشش غذا آماده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *