طراحی خانه مسکونی, طراحی ساختمان مسکونی

سکس و معماری – طراحی خانه مسکونی به محوریت روابط زناشویی

طراحی اتاق خواب - دفتر معماری آسو

طبق مطالعاتی که روانشناسان انجام داده‌اند،نوع  طراحی خانه مسکونی تاثیر بسزایی در ابعاد مختلف زندگی زناشویی دارد. یکی از این تاثیرات، مربوط به کیفیت رابطه جنسی است که خود عامل اصلی در پایداری روابط است. در این مطلب، به بیان اهمیت این امر در طراحی خانه مسکونی پرداخته شده و سپس خدمات و رویکرد فعالیت دفتر معماری آسو نیز ارائه شده است.

هر یک از محیط‌ها دارای کارکرد و رسالت بخصوصی هستند. بر این اساس، می‌بایست بیشترین هم‌راستایی و قدرت جذب افراد را داشته باشند تا با ایجاد حس مکان مناسب، بهره‌مندی حداکثری از فضا برای افراد به وجود آید. برای مثال، فضای کتابخانه، کافه، رستوارن و غیره را تصور کنید. تا کنون آیا نسبت به این فضاها احساس تعلق خاطر کرده‌اید؟ و یا فضای آن‌ها باعث شده که مجددا به آنجا مراجعه کنید؟ در مقابل چند فضا وجود داشته که به علت دلنشین نبودن و ایجاد حس نامناسب، به آن مراجعه نکرده‌اید؟

فضاهایی از قبیل کتابخانه، کافه و رستوران، فضاهایی هستند که بخش محدودی از وقت افراد در آن‌ها سپری می‌شود. اما فضای داخل خانه و اتاق خواب، بیشترین سهم را در سپری کردن وقت افراد دارند. این موضوع در کنار اهمیت کیفیت رابطه زناشویی، بر ضرورت طراحی خانه مسکونی با ظرافت بالا می‌افزاید.

صفر تا صد مراحل طراحی خانه مسکونی به محوریت ارتقای کیفیت جنسی:

1. شناسایی و طبقه‌بندی سلایق و روحیات زوجین

بنیادی‌ترین و اولین اقدام، لحاط روحیات زن و مرد ساکن در خانه است. سلایق افراد بسیار متفاوت است. برخی فضای گرم را دوست دارند و برخی به نوع خاصی از رنگ‌های شاد علاقه دارند. حتی میزان نور، نوع تختخواب، حمام و غیره نیز از المان‌هایی هستند که در کیفیت رابطه جنسی افراد تاثیرگذار هستند. برای مثال، برخی مایل هستند که حمام شیشه‌ای در اتاق خواب خود داشته باشند و بخشی از رابطه جنسی خود را نیز در این محیط داشته باشند. برخی دیگر، صرفا رابطه جنسی خود را محدود به تختواب نمی‌دانند و مایل هستند از طریق تعبیه مبلمان مناسب، فضاسازی‌های دیگری نیز در اتاق خواب برای رابطه جنسی ایجاد شود.

با توجه به این موارد، تیم شرکت معماری آسو نخست اقدام به ارائه پرسشنامه جامعی می‌کند. سپس با تکمیل آن و همچنین صحبت‌های دقیق شفاهی، نوع خواسته‌ها و روحیات زن و مرد را شناسایی می‌کند. در نهایت، طراحی خانه مسکونی مورد نظر بر مبنای روحیات دقیق افراد شروع می‌شود. شایان ذکر است که تیم شرکت معماری آسو همکاری نزدیکی با مشاوران خانواده دارد. از اینرو، خواسته‌های افراد را به بهترین نحو به زبان معماری و طراحی تبدیل می‌کند. در این راستا، علاوه بر آنکه پرسشنامه طراحی شده بر اساس مشاوران و پزشکان ماهر بوده، بعد از تکمیل پرسنشامه توسط زوجین، مجددا با پزشکان به بحث گذاشته می‌شود.

2. ارائه مستر پلن

بر اساس نتایج مورد 1، مستر پلن توسط شرکت معماری آسو ارائه خواهد شد. مستر پلن نمای کامل از آنچه در نهایت در انتهای پروژه حاصل خواهد شد را نشان می‌دهد. بر این اساس، نوع رنگ، متریال، محل قرارگیری المان‌های اصلی مانند درب و پنجره و غیره به صورت کامل مشخص خواهند شد. همچنین، تخمین هزینه اجرا نیز در مستر پلن بیان خواهد شد تا زوجین بتوانند بهترین تصمیم‌گیری را انجام دهند. قابل ذکر است که بسیاری از زوجین، برای ایجاد هیجان بیشتر، مایل هستند که برخی آپشن‌ها از قبیل سیستم صوتی را نیز در اتاق خود داشته باشند. به همین سبب، مواردی از این دست نیز در مستر پلن به تفکیک انواع مدل‌ها و هزینه‌ها آورده می‌شود. بنابراین، رویکرد شرکت معماری آسو در طراحی خانه مسکونی از نوع رویکرد چندجانبه و یکپارچه است که صرفا بر روی طراحی متمرکز نمی‌شود.

3. دریافت و اعمال نقطه نظرات

بدیهی است که پس از ارائه مستر پلن، زوجین نظرات و کامنت‌های تکمیلی خواهند داشت که این امر در طراحی خانه مسکونی از نمود بیشتری نسبت به سایر فضاها برخوردار است. شرکت معماری آسو با تعامل بسیار منعطف خود، نقطه نظرات را دریافت و سپس با تحلیل مناسب آن‌ها، به بهترین شکل در طراحی خود لحاظ و اعمال می‌کند. از این منظر، محدودیت خاصی در میزان تبادل نقطه نظرات وجود ندارد.

4. طراحی

پس از طی سه مرحله قبل، تیم معماری آسو طراحی خانه مسکونی را در ابعاد مختلف و به صورت موازی آغاز می‌کنند. هدف از پیشبرد موازی دو مورد است. نخست آنکه اعضای تیم به صورت تخصصی بر روی انواع فضاها کار می‌کنند. بعنوان مثال طراحان اتاق خواب و آشپزخانه مجزا هستد. مورد دوم نیز در افزایش سرعت پیشروی پروژه در این رویکرد است.

5. استعلام قیمت تجهیزات و شناسایی بهترین تامین‌کننده

عینیت طراحی صورت گرفته در اجرا، مستلزم تامین تجهیزات مناسب است. از سوی دیگر، شرایط اقتصادی کشور به نحوی است که هزینه‌های تچهیزات افزایش قابل توجهی پیدا کرده‌اند. به همین سبب، شناسایی تامین‌کنندگان مناسب که دارای محصولات با کیفیت و همچنین با قیمت مناسب باشند، یکی از اقدامات حائز اهمیت در طراحی خانه مسکونی است. شرکت توسعه فناوری آسو بعنوان شرکت مادر شرکت معماری آسو در حوزه تجارت الکترونیک و صنایع خرده‌فروشی نیز فعال است. بر این اساس، پایگاه داده وسیعی از اطلاعات انواع تامین‌کنندگان تجهیزات را ساماندهی نموده است که به واسطه آن قادر به استعلام قیمت و مقایسه تعداد بالایی از تامین‌کنندگان شده است. شرکت معماری آسو از طریق همکاری با دپارتمان تجارت الکترونیک مجموعه، از این مزیت برخوردار شده و در پروژه‌های معماری، تامین تجهیزات از بهترین تامین‌کننده را نیز عهده‌دار می‌شود.

طبق مطالبی که بیان شد، مشاهده می‌شود که شرکت معماری آسو در طراحی خانه مسکونی از رویکرد کاملا سیستماتیک برخوردار است. از اینرو، به صورت علمی و با لحاظ جوانب مختلف از قبیل مسائل روانشناسی دخیل، طراحی خانه مسکونی انجام می‌شود. همچنین طبق مورد 5، تامین تجهیزات نیز صورت می‌پذیرد که بیانگر یکپارچگی خدمات شرکت معماری آسو علاوه بر سیستماتیک بودن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *