طراحی مطب پزشک

طراحی مطب پزشک با تمرکز بر برقراری ارتباط پزشک و بیمار

طراحی داخلی مطب دکتر - دفتر معماری آسو

طراحی مطب پزشک به دلیل تاثیرگذاری بالای جسمی و روانی که بر سلامت کاربران دارد، امری بسیار با اهمیت است. لذا در طراحی داخلی مطب دکتر ، حیطه تخصصی پزشکی مورد طراحی، به دقت مورد بررسی قرار گرفته و ایده و کانسپت‌های طراحی در تطابق کامل با کاربری فضا قرار می‌گیرد. حضور بیمار در فضای مطبی که کاملا منطبق با احساس و نیاز او طراحی شده است، احساس امنیت و خوشایندی را به او می‌دهد که این امر در کاهش نگرانی و استرس بیمار تاثیرگذار است و ترغیب به حضور مجدد در این فضا، به یاری پزشک و بیمار آمده و روند درمان را تسریع خواهد بخشید. برقراری ارتباط فرد بیمار با فضا، ارتباط او با پزشک معالج خود را تسهیل می‌کند. از این رو پزشکان با مبادرت به طراحی مطب خود، گام مهمی در برقراری این ارتباط بر می‌دارند.

عملکرد فضایی و ارتباطات داخلی

یکی از اصول مهم در طراحی مطب پزشک که توسط دفتر معماری آسو به درستی مورد توجه قرار می‌گیرد، عملکرد فضایی و ارتباطات داخلی و مسیر حرکتی از بدو ورود بیمار به مطب یا مرکز پزشکی تا سالن انتظار و سایر متعلقات مربوط به این فضا، همه به گونه‌ای هماهنگ و در هم تنیده طراحی می‌شود که تجربه ویزیت را به احساسی مثبت تبدیل می‌کند. سایر عوامل از قبیل زیابیی بصری، بهینه‌سازی عملکردی فضا، سیرکولاسیون فضایی، طراحی رنگ ، نورپردازی ، چیدمان مبلمان و میزان راحتی آن‌ها نیز در طول پروسه طراحی داخلی مطب دکتر و در تعامل طراح با پزشک و شناختی که پزشک از بیماران خود دارد حاصل شده و در طراحی لحاظ می‌گردد.

اصول دفتر معماری آسو

در واقع طراحی مطب پزشک به شیوه‌ای گرم ، استقبال‌گر ، شیک و ماهرانه یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با بیماران و خلق تصویر حرفه‌ای پزشکی معتبر است. طراحی مطب پزشک حتی می‌تواند به گونه‌ای صورت گیرد که انعکاسی از علایق، سرگرمی‌ها و روحیات پزشک باشد. لمس احساسات شخصی پزشک می‌تواند یک جایگاه منحصر به فرد برای پزشک در ذهن بیماران ایجاد کند. شرکت معماری آسو با در نظر گرفتن عوامل متعددی که بر طراحی داخلی تاثیرگذار است، فضایی متناسب با نیاز و احساسات کاربران طراحی کرده که بیشترین بازدهی را در برقراری ارتباط پزشک و بیمار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *