طراحی ساختمان مسکونی
در طراحی ساختمان مسکونی توجه به نیازهای افرادی که می خواهند در آنجا زندگی کنند مهمترین مسئله است. هنر طراحی معماری در این است که با ترکیب ذوق و سلیقه و دانش مهندسی، نیازهای ساکنین را در اولویت قرار دهد. شاید نیازهای روحی و روانی افراد در بین تمامی نیازها در اولویت هستند. پس طراحی محیط ساختمان باید به گونه ای باشد که افراد در آن یک زندگی شاداب و لذت بخش را تجربه کنند.

طراحی ساختمان مسکونی با خدمات یکپارچه تامین تجهیزات و مدیریت ساخت

یکی از شاخه‌های فعالیت اصلی شرکت معماری بایا پلاس، در زمینه نقشه منزل مسکونی ، طراحی ساختمان مسکونی شامل طراحی آپارتمان ، ویلایی ، ویلا دوبلکس و غیره است. تفاوت و مزیت اصلی شرکت بایا پلاس، در ارائه یکپارچه خدمات در این حوزه است که باعث شده از سه منظر سرعت عمل، دقت و هزینه همواره نظر کارفرمایان را جلب نماید.
منظور از خدمات یکپارچه آن است که شرکت بایا پلاس علاوه بر طراحی ساختمان مسکونی و طراحی داخلی ساختمان مسکونی ، اقدامات دیگر شامل تاسیسات ساختمان ، تامین تجهیزات و انواع مصالح از بهترین تامین کننده از لحاظ قیمت و کیفیت، مدیریت پیمان و ساخت و در نهایت دکوراسیون داخلی را تواما ارائه می‌دهد.
شرکت معماری بایا پلاس ، هر یک از این خدمات را به پشتوانه تیم برتر و با استعداد که غالبا فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف و دانشکده های معماری برتر کشور مانند تهران هستند، انجام می‌دهد که در ادامه به تشریح  بیشتر هر یک از مزایای مذکور پرداخته شده است.

1     پیشبرد و عملکرد موازی و هماهنگ تیم‌ها، دلیل اصلی سرعت و دقت عمل و کاهش هزینه‌ها

شرکت معماری بایا پلاس علاوه بر حوزه معماری، دیگر بخش‌های آن در حوزه صنعت فعال بوده و پروژه های وسیعی را در پالایشگاه ها و پتروشیمی های مطرح کشور انجام داده‌اند. این امر منجر به تشکیل گروه‌های تخصصی مختلف مانند گروه مهندسی و تاسیسات نیز جهت تهیه نقشه منزل مسکونی شده است که به واسطه آن، انجام مور مهندسی مکانیک، برق و تاسیسات نیز در پروژه‌های ساختمانی ارائه می‌شود.

 2     تضارب دیدگاه‌های متعدد در تیم های شرکت معماری بایا پلاس

یکی دیگر از مزایای وجود گروه‌های تخصصی مختلف در بایا پلاس جهت طراحی داخلی ساختمان مسکونی ، تضارب آرا و دیدگاه‌ها است که منجر به خلاقیت و نوآوری در پروژه‌های این مجموعه می‌شود و در نهایت به یک کل بهینه منتهی می‌شود. برای نمونه، تیم گرافیک مجموعه بایا پلاس که در تیم دیجیتال مارکتینگ بایا پلاس فعالیت می‌کنند، در بهبود و دستیابی به خلاقیت هر چه بیشتر پروژه‌های معماری نیز، مشارکت لازم را می‌نمایند دیدگاه‌های بیرونی خود نسبت به پروژه را که می‌تواند همواره نوآوری بخصوصی را به همراه داشته باشد، به دیدگاه‌های تیم معماری در طراحی داخلی ساختمان مسکونی اضافه کنند.

3     طراحی ساختمان مسکونی به همراه تامین تجهیزات از بهترین تامین کننده توسط الگوریتم های هوش مصنوعی

تامین تجهیزات ساختمان مسکونی پس از طراحی داخلی ساختمان مسکونی ، بایستی از بهترین تامین کننده تهیه شود تا از دو جنبه، ثمر بخشی و عینیت پروژه منطبق با طرح معماری باشد. جنبه نخست آنست که چنانچه کیفیت تجهیزات مناسب نباشد و یا تطبیق دقیقی با طراحی داخلی ساختمان مسکونی نداشته باشد، انحراف از طرح معماری و نقشه منزل مسکونی پیش خواهد آمد. جنبه دوم نیز، خرید تجهیزات و مصالح با بهترین قیمت در بازار است که بایستی شناسایی فروشنده و تامین کننده مناسب نیز از این لحاظ در نظر گرفته شود. برای این منظور، در مجموعه بایا پلاس، یک موتور جستجوی هوشمند جورگو با هدف مقایسه تامین کنندگان و فروشندگان سطح کشور توسعه یافته است که مبتنی بر الگوریتم‌های هوش مصنوعی عمل می‌نماید و توانایی مقایسه همزمان تعداد بالایی از تامین کنندگان و فروشندگان را دارد. دفتر معماری بایا پلاس، به پشتوانه موتور جستجوی هوشمند جورگو و همچنین پایگاه‌ داده ای که از فروشندگان سطح شهر جمع‌آوری نموده، جامع‌ترین و دقیق‌ترین استعلام قیمت را از فروشندگان کشور انجام می‌دهد تا انتخابی هوشمندانه و منطبق بر آنچه مد نظر است در نقشه منزل مسکونی ، صورت پذیرد.

4 نقش فضای سبز در طراحی ساختمان مسکونی

از اولین موارد مهم در طراحی ساختمان مسکونی و حتی طراحی داخلی ساختمان مسکونی توجه به نقش فضای سبز است. وقتی توجه معمار در نقشه منزل مسکونی به طبیعت و فضای سبز معطوف باشد اصول زیبایی شناسی به طراحی راه پیدا می کنند. در نتیجه ارتباطی بین ساختمان و ساکنین برقرار می شود که ریشه در رابطه فطری ما با زیبایی طبیعت دارد. به راحتی میتوان کیفیت فضا را با میزان بکارگیری طبیعت و الهام بخشی آن به معمار در طراحی سنجید. به عنوان مثال ساختمان های حیاط دار را با دو نوع طراحی در نظر بگیرید. یکی با حیاطی که در آن جانمایی باغچه در نظر گرفته نشده و دیگری دارای حیاطی که در اطراف آن باغچه طراحی شده است. کدام یک نظر شما را می تواند بیشتر به خود جلب کند؟

یکی از زمینه های فعالیت دفتر معماری بایا پلاس در طراحی ساختمان مسکونی است. از نخستین اولویت هایی که در طراحی های مهندسین این دفتر مد نظر قرار می گیرد الهام از طبیعت است. آوردن این زیبایی ها به محیط ساختمان و طراحی فضا به خلق فضای بایککفیت در دید ناظر کمک می کند.

بیشتر بخوانید

زیر دسته‌ها

نوشته‌های مرتبط

طراحی باغ ویلا بایا پلاس

طراحی ویلا باغ

اگر در طراحی ویلا باغ عاقلانه بی‌اندیشیم و بدانیم برای زندگی به چه فضایی نیاز داریم می‌توانیم ویلا ب...

ادامه مطلب

طراحی داخلی خانه بایا پلاس

طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه را می‌توان یک علم امروزی معرفی کرد در این مقاله با بخشی از پیچدیگی‌های آن آشنا می‌ش...

ادامه مطلب

خانه هوشمند - طراحی خانه هوشمند

خانه هوشمند

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد اینترنت اشیا و فناوری‌های هوشمند در در جنبه‌های متنوع زندگی...

ادامه مطلب