راه اندازی رستوران با خدمات یکپارچه, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی کافه

چگونه طراحی رستوران ، کافه و فست فود آن را نسبت به دیگران متمایز می کند؟

طراخی رستوران - راه اندازی رستوران

در یک رستوران ، کافه یا فست فود تنها آن چیزی که به عنوان غذا و خدمات ارائه می شود اهمیت ندارد، بلکه طراحی چنین محیط هایی هم بسیار تاثیرگذار هستند. از آنجایی که چنین مکان هایی به عنوان تفرجگاه در نظر گرفته می شوند و افراد معمولا برای وقت گذرانی و خصوصا با دوستان و خانواده به رستوران یا کافه مراجعه می کنند معماری باید به گونه ای باشد که از حضور در آنجا احساس راحتی نموده و برای مراجعه مجدد تمایل داشته باشند. طراحی رستوران با یک دکوراسیون و دیزاین مناسب می تواند تجربه متفاوتی را برای مشتری رقم بزند که تمایل برای تکرار آن تجربه یعنی سود بیشتر برای شما. استفاده از موسیقی و سایر المان های هنری در دکوراسیون داخلی و نحوه چینش میز و صندلی جزو اولین مولفه هایی هستند که می توانند طراحی رستوران را متفاوت و متمایز کنند.

تناسب طراحی رستوران با هویت محیط

یکی از نکات مهم در طراحی رستوران و کافه این است که دکوراسیون و دیزاین باید با محتوا و هویت مکان تناسب داشته باشد. به عنوان مثال اگر تم کلی رستوران سنتی است، باید از مولفه های فرهنگ سنتی ایران در آن به فراخور موقعیت نهایت استفاده صورت بگیرد؛ یا اگر کافه شما بیشتر نوشیدنی های مدیترانه ای سرو می کند باید با مولفه هایی که در طراحی کافه به کار می برید احساس حضور در یک محیط مدیترانه ای را برای مشتری ایجاد کنید. مثلا موسیقی ، تزئینات داخلی یا تابلوها و آثار هنری مربوط به کشورهای حوزه مدیترانه.

نحوه چینش و جانمایی هم جزو ظرافت هایی است که در طراحی فست فود و رستوران و فودکورت تفاوت ها را رقم می زند. مشتریان باید در محیطی که برای صرف غذا یا چیزهای دیگر آمده اند احساس آسایش و امنیت کنند. در نتیجه کیفیت چینش میز و صندلی ها و ظرفیت مناسب برای تعداد آنها و تناسب بین ابعاد فضا و تعداد میز و صندلی ها جزو مواردی است که مانند کیفیت ارائه غذا و خدمات باید حواسمان به آنها باشد.

اهمیت رنگ در طراحی کافه و فست فود

رنگ آمیزی مناسب و اتخاذ تدبیر مناسب برای استفاده از رنگ ها در طراحی رستوران و کافه موردی است که قطعا بر جذابیت های رستوران و کافه شما برای مشتریان خواهد افزود. همچنین رنگ آمیزی درست می تواند تاثیرات روانی مناسبی روی افراد بگذارد که این دقیقا همان چیزی است که آنها و شما می خواهید. باید متناسب با هویت فضا از رنگ های مناسب برای آن استفاده کرد. علاوه بر رنگ هایی که احساس می کنید با کانسپت رستوران یا کافه شما مناسب اند، استفاده از رنگ های اشتهاآور مثل قرمز نارنجی و زرد در طراحی رستوران یا فست فود توصیه می شود.

شرکت معماری آسو می تواند مشاوره ها و راهنمایی های خوبی در زمینه طراحی فضای نشستن مشتریان و تناسب مدل دکوراسیون داخلی و چینش میز و صندلی ها با ابعاد و ظرفیت محیط به شما ارائه بدهد. مورد مهم دیگر سیرکولاسیون مناسب در فضاست. به این معنی که خدمه و مشتریان بتوانند به راحتی در بین میز و صندلی ها حرکت کنند. برای رسیدن به درک و عینیت بهتری از این مفهوم می توانید از مهندسان و طراحان دفتر آسو کمک بگیرید.

از راهنمایی های دفتر معماری آسو بهره ببرید

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی رستوران و فودکورت باید حتما مورد توجه قرار بگیرد مسئله گرمایش و سرمایش و همچنین تهویه هواست. این نکته از دو جهت دارای اهمیت است. یکی این که از آنجایی که رستوران و کافه و فست فود به عنوان محلی برای وقت گذرانی و تفریح هم در نظر گرفته می شوند در نتیجه توجه به آسایش و راحتی مشتریان یکی از اولویت های مهم است. دلیل دوم هم این که چون در چنین مکان هایی غذا هم طبخ می شود باید فکری به حال بوی غذا و دود و روغن و سایر موارد کرد.

بهترین کار در طراحی فودکورت و رستوران و کافه این است که خودتان را جای مشتری بگذارید و در محل های مختلف رستوران با دید یک مشتری بنشینید و به قضایا نگاه کنید. این مسئله البته در کنار مشورت گرفتن از نظرات کارشناسان یک شرکت معماری می تواند شما را به بهترین نتایج ممکن برساند.

ایده های مشترک در طراحی و راه اندازی رستوران

برخی از ایده هایی که برای طراحی رستوران و کافه مورد توجه هستند می توانند برای بازسازی ساختمان در فضاهای این چنینی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. می توان به راه اندازی رستوران در یک محیط جدید با ایجاد کمترین تغییرات بنیادی و در نتیجه کمترین هزینه اقدام کرد. مثلا تعویض کردن رنگ ها و همچنین دیوارپوش ، کف پوش و تزئینات سقف ، استفاده از فضای سبز و پوشش گل و گیاه و همینطور استفاده از چتر و سایه بان در روزهای گرم سال جزو تغییراتی هستند که همیشه می توانند جواب مثبت به شما بدهند. استفاده از گل و گیاه به خصوص در جاهایی که شما می خواهید دید مشتری را به جاهایی که مطلوب نیستند مثلا سرویس بهداشتی ، آشپزخانه ، انبار ، رختکن و حتی فضاهای بیرون از رستوران و کافه محدود کنید می تواند کاربرد دوجانبه هم داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *