طراحی آپارتمان, طراحی ساختمان مسکونی

طراحی آپارتمان ، از دکوراسیون داخلی تا بازسازی ساختمان

طراحی آپارتمان - شرکت معماری

در طراحی آپارتمان تمامی قسمت‌ها قطعا مهم هستند اما شاید بین تمام آنها نشیمن و اتاق خواب از اهمیت ویژه و جداگانه ای برخوردار باشند. چون زمانی که ما در منزل هستیم بیشترین لحظات را در آنها سپری می کنیم. شرکت معماری آسو مجموعه کاملی از خدمات طراحی معماری را برای طراحی ساختمان مسکونی ، طراحی آپارتمان ، طراحی ویلا دوبلکس ، طراحی سوئیت و غیره به شما ارائه می دهد. توجه به سلیقه و خواست مشتری و نزدیک کردن دیدگاه های تخصصی معماری با سلیقه کارفرما ضمن توجه به مسائل اقتصادی و بودجه مورد نظر در اولویت دفتر معماری آسو قرار دارد.

در قسمت پذیرایی و نشیمن ، پنجره ها که نورگیر طبیعی محسوب می شوند جزو مهمترین قسمتها در طراحی آپارتمان هستند. نمی توان یک محل مسکونی را بدون وجود روشنایی مناسب در آن تصور کرد. همین مسئله اهمیت طراحی و جانمایی صحیح پنجره ها را در طراحی ساختمان مسکونی نشان می دهد. علاوه بر آنها استفاده از منابع نور مصنوعی هم در جای خود نقش برجسته ای در طراحی داخلی منزل دارد.

واضح است که اتاق خواب هم در طراحی آپارتمان بسیار اهمیت دارد چون که ما زمان های استراحت و فراغت و نیز اوقات خصوصی زندگی را در آن سپری می کنیم. در نتیجه اهمیت آن اگر از دیگر بخش های منزل مسکونی بیشتر نباشد کمتر هم نیست. در این میان رنگ آمیزی و نورپردازی اتاق خواب باید به گونه ای باشد که یک فضای آرام و مطمئن را در ذهن تلقین کد زیرا اگر که غیر از این باشد با هدف و هویت فضا در تضاد خواهد بود.

طراحی داخلی منزل در طراحی آپارتمان

در طراحی آپارتمان مخصوصا اگر برای سکونت خانواده ها در نظر گرفته شده باشد اولویت اول با آسایش و راحتی ساکنان می باشد. به همین دلیل روز به روز اهمیت و توجه به جزئیات مختلف در طراحی داخلی منزل بیشتر می شود. در وهله اول نباید از اهمیت مبلمان در طراحی داخلی منزل غافل بود. استفاده از مبلمانی که در عین شیک بودن با سبک معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی و همینطور با ترکیب رنگ و نورپردازی اتاق نشیمن همخوانی داشته باشد یکی از فاکتورهای مهم در طراحی آپارتمان است. پرده و فرش هم به همین مناسبت از اهمیت خاصی برخوردار هستند و در هنگام انتخاب طرح و نقش و رنگ آنها باید نکاتی را که در دیزاین و چیدمان مبلمان در نظر دارید مورد توجه قرار بدهید.

یکی دیگر از ضروریات طراحی آپارتمان استفاده از فضای سبز و گل و گیاه در طراحی داخلی منزل است. گیاهان حس طراوت و شادابی خود را به محیط منتقل می کنند و فضای زندگی را برای ساکنین دلپذیرتر می نمایند. این یکی از نکاتی است که در طراحی آپارتمان به عنوان هدف دنبال می شود. فضای سبز می تواند به اشکل مختلف مانند روف گاردن ، گلخانه و یا گلدان های ساده جزء جدایی ناپذیری از دیزاین منزل مسکونی شما باشد.

اهمیت اندازه فضاها

ابعاد آپارتمان و ساختمان مسکونی در اتخاذ تدبیر مناسب برای طراحی داخلی منزل بسیار تاثیرگذار است. در نتیجه اگر برخی نکات در طراحی آپارتمان و یا در طراحی ویلا دوبلکس و همینطور طراحی سوئیت که به طور کلی از یک آپارتمان معمولی کوچکتر است رعایت بشود منجر به استفاده حداکثری از فضا و بهترین طراحی معماری خواهد شد.

اگر فضای نشیمن و پذیرایی منزل شما کوچک است بهتر است از فرش هایی با ابعاد کوچک استفاده کنید. همچنین بهتر است پرده را به صورت سرتاسری نصب کنید تا سقف پذیرایی بلندتر و ابعاد آن نیز بزرگ تر به نظر برسد. همچنین در فضاهای کوچک بهتر است از آثار هنری و تابلوهای نقاشی افقی استفاده کنید تا وسعت مکان مورد نظر شما بیشتر به نظر برسد.

اشتراکات طراحی سوئیت و طراحی آپارتمان

برای طراحی سوئیت و همچنین طراحی آپارتمان با ابعاد کوچکتر بهتر است از طیف های مختلف رنگ خاکستری استفاده بشود. برای طراحی نورپردازی در فضای کوچک آپارتمان هم می توان از لوستر و لامپ های ساده و آویز استفاده نمود. در بخش هایی از خانه هم که بیشتر در معرض دید هستند می شود از رنگ های روشن استفاده کرد.

برای اضافه کردن بعد به فضا می توان از رنگ های خنثی کمک گرفت. البته رنگ های تیره بدون دخالت سایر رنگ ها کمی یکنواخت و خسته کننده هستند. ذهن انسان نسبت به رنگ ها واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال رنگ سبز همیشه به عنوان نمادی از انرژی در دکوراسیون وارد می شود. رنگ آبی ترسیم کننده محیط آرامش بخش است و به همین خاطر در کنار رنگ های روشن و تند به کار می رود. به طور کلی نباید در دکوراسیون داخلی منزل تنها از یک رنگ استفاده کرد. اگر از رنگ تیره ای چون سرمه ای برای دیوار استفاده کردید، حتما دکوراسیون سفید را در منزل پیاده کنید. این دکوراسیون سفید می تواند در مبلمان اتاق پذیرایی به کار رود.

تیرگی فضای اتاق پذیرایی و سایر نقاط باید به وسیله رنگ های خنثی چون خاکستری، سفید، کرم و … شکسته شود. البته می توان برای به تعادل رساندن این رنگ از رنگ های جانبی شاد نیز کمک گرفت.

بازسازی ساختمان

در هنگام بازسازی ساختمان برای تغییر در دیزاین و دکوراسیون داخلی بر پوشش کف و دیوار متمرکز شوید. کاغذهای دیواری شیک با طرح های جذاب گزینه مناسبی برای بازسازی هستند.

کاغذ دیواری تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد. به گونه ای که می تواند محیط را بسیار پرنور، جذاب و زیبا بسازد یا آن را به شدت تیره و دلگیر نماید. این قدرت تاثیر از پوشش وسیع آن ناشی می شود. البته بر روی دیوار می توان از سنگ تزیینی، شیشه، دکوراتیو سه بعدی، تایل آلومینیومی و غیره بهره برد. بعد از تکمیل طراحی سقف و دیوار نوبت به کف پوش منزل می رسد. این کف پوش می تواند در نوع سرامیک یا چوبی تهیه شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *