طراحی تجاری, طراحی داخلی رستوران سنتی, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت, طراحی کافه

رویکرد خود را نسبت به طراحی رستوران تغییر بدهید

طراحی رستوران - شرکت معماری آسو

برای بهبود طراحی رستوران چه پیشنهادهایی می‌توان ارائه کرد؟ آنچه فروش و موفقیت یک مجموعه را تضمین می کند تکرار مراجعه به آن و معرفی و پیشنهاد آن توسط مشتری‌ها به دیگران است. این هنوز موثرترین راه تبلیغات است. حتی اگر بهترین غذای روی زمین را هم ارائه بدهید، اگر طراحی رستوران شما مناسب نباشد، به احتمال زیاد مشتری ها تمایلی برای بازگشت به آنجا یا معرفی رستوران به دیگران نخواهند داشت.

امروزه رستوران های بزرگ و معتبر در سراسر دنیا یک رویکرد جدی در قبال مسئله راه اندازی رستوران و طراحی رستوران دارند. حرفه ای ها و کارآزموده ها درک و فهم عمیق، جدید و متفاوتی از اهداف طراحی رستوران و رابطه آن با موفقیت یک مجموعه دارند.

یک ایده نو و متفاوت در طراحی رستوران و طراحی فودکورت چیزی کمتر از ارائه غذای خوب و خدمات باکیفیت به مشتریان ندارد. این همانند کار بازاریابی و تبلیغات برای جذب مخاطب است. در واقع با طراحی رستوران شما دارید از فضای خود رستوران برای تبلیغ رستوران و فروش بیشتر و کسب حسن شهرت استفاده می‌کنید. در بهترین و معتبرترین رستوران ها صاحبان و مدیران آنها این نکته‌ها را دست کم نمی‌گیرند.

فعالیت شرکت معماری آسو در زمینه طراحی رستوران

مشتری ها قبل از این که سفارش بدهند یا غذا را تحویل بگیرند فرصت پیدا می‌کنند که نگاهی به محیط بیاندازند و با آن ارتباط برقرار کنند. در این لحظه تمامی حواس آنها از بینایی و بویایی تا چشایی و شنوایی و لامسه با محیط درگیر است. دقیقا همین جاست که مشتری به قضاوت در مورد فضا می‌پردازد. تصاویری که در دیدگان او نقش می‌بندند، صداهایی که به گوشش می‌رسند، بو یا عطری که استشمام می‌کند همگی در قضاوت او و خاطره‌ای که در ذهنش باقی می‌ماند موثر هستند. به خصوص وقتی با خانواده یا عزیزان قدم به آنجا گذاشته باشد یا مهمانی را به رستوران شما دعوت کرده باشد.

در نتیجه باید عواملی را که بر هر کدام از این موارد اثر می‌گذارند شناسایی کرده و در راه بهبود آنها همت گماشت. شما می توانید برای طراحی رستوران از ایده‌های شرک معماری آسو کمک بگیرید. این ایده‌ها می توانند شما را در مسیر پیشرفت برای کسب و کارتان قرار بدهند.

ایده‌های مهندسان و طراحان دفتر معماری آسو چه در زمینه راه اندازی رستوران جدید و طراحی فودکورت و چه در بازسازی ساختمان رستوران به کار می‌آیند. از نمای ساختمان تا طراحی داخلی و حتی تهیه تجهیزات مناسب با به‌روزترین و مناسب ترین قیمت در مجموعه آسو تضمین می‌شود.

رنگ و موسیقی

رنگ آمیزی محیط در طراحی فست فود ، طراحی فودکورت و رستوران یکی از جزئیات بااهمیت است. این یک حقیقت روانشناسی است که رنگ تاثیر مهمی بر مغز ما دارد. در نتیحه این موضوع می‌تواند در طراحی داخلی و بازاریابی به کار بیاید. هر کدام از رنگ ها یک احساس متفاوت را به مغز ما منتقل می‌کنند. در نتیجه آنها می‌توانند بر بدن ما هم تأثیر بگذارند. شما حتی با تغییر در رنگ آمیزی فضا می توانید بازسازی ساختمان رستوران خود را انجام دهید.

رنگ قرمز در زمینه غذا و نوشیدنی تاثیرگذارترین است. به لوگو و نشان تجاری اکثر برندها در این حوزه توجه کنید تا این را به شما اعتراف کنند. مثلا به مک دونالد نگاه کنید. در دکوراسیون و لباس کارکنان و بسته بندی محصولات ، قرمز رنگ غالب است. از لحاظ علمی اثبات شده که رنگ قرمز در کنار رنگ های دیگری مثل نارنجی و زرد باعث افزایش متابولیسم و اشتها می‌شود.

همچنین موسیقی هم یکی از ارکان تفکیک نشدنی در طراحی کافه و البته رستوران است. قدرت موسیقی تا به حدی است که با وجود این که به چشم نمی‌آید اما می‌تواند فضا را اشغال کند. موسیقی پخش شده در رستوران نه تنها مشتریان و کارکنان را خوشحال‌تر می‌کند، بلکه اشتهای مشتریان را هم تحریک می‌کند و باعث هضم راحت‌تر غذا نیز می‌شود.

سرویس بهداشتی

حتی اگر کیفیت غذا و خدمات، رفتار و عملکرد کارکنان و طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران شما در حد عالی باشد، یک سرویس بهداشتی نامناسب می‌تواند تمام آن خاطرات را از ذهن مشتری پاک کند؛ اما شما که نمی‌خواهید اینطور بشود. هنگامی که مشتریان از سرویس استفاده می‌کنند نباید با فضایی بدبو و تهوع آور روبرو شوند. این موضوع باعث میشود برای همیشه مشتریان خود را از دست بدهید. در عوض از سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی با فضایی تمیز و اسپری های خوشبوکننده خودکار استفاده کنید.

تهویه ، سرمایش و گرمایش

تهویه و سیستم گرمایشی و سرمایشی یکی از مهم‌ترین بخش‌های آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها می‌باشند که در طراحی فست فود و حتی طراحی کافه نیز باید مدنظر قرار گیرد. آشپزخانه مقدار زیادی دود و بو آزاد می‌کند. مهم است که شما یک سیستم در رستوران خود ایجاد کنید که تهویه مناسب را تضمین کند.

هیچکس دوست ندارد حتی اگر بهترین غذا هم در برابرش قرار داشته باشد، در محیطی آکنده از دود و بوی نامطبوع آن را میل کند. در نتیجه برای داشتن یک رستوران موفق و ایجاد این اطمینان که مشتری دوباره به آنجا برمی‌گردد باید فضای رستوران تهویه مطبوعی داشته باشد.
مخصوصا در یک ظهر تابستانی گرم هیچ چیز جز یک فضای مطبوع و خنک نمی‌تواند مشتری را راضی نگهدارد. این فضا و غذای خوب برای مشتری یک خاطره شده و در ذهن او ماندگار میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *