دکوراسیون داخلی سالن ماساژ و طراحی مرکز اسپا, طراحی تجاری, طراحی سالن زیبایی

تکنیک های مشترک در طراحی سالن زیبایی و طراحی فضای درمانی

طراحی سالن زیبایی - دفتر معماری آسو

رویکردهای مدرن در طراحی سالن زیبایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این روزها در دنیایی زندگی می‌کنیم که اهمیت مقوله زیبایی به اوج خود رسیده و ارتباط افراد با سالن های زیبایی بیشتر از همیشه است. در نتیجه بخشی از فرآیند این است که توجه به معماری داخلی و طراحی سالن زیبایی هم بسیار مورد توجه است. دکوراسیون سالن زیبایی یعنی این که مشتری باید در یک محیط شیک و در عین حال آرام و دل‌نشین و مسرت‌بخش برای دریافت خدمات حاضر شود. خیلی از تکنیک‌های مورد استفاده در طراحی سالن زیبایی می‌تواند برای فضاهایی با کاربری متفاوت مثل طراحی فضای درمانی هم استفاده بشود. فضاهای درمانی مثل طراحی مطب پزشک ، طراحی پلی کلینیک و طراحی داروخانه .

اگر در حال برنامه‌ریزی برای راه اندازی یک سالن زیبایی یا ایجاد تغییرات در دکوراسیون سالن زیبایی فعلی خود هستید و به این فکر می‌کنید که چگونه مشتریان بیشتری جذب کنید می‌توانید از راهنمایی‌ها و ایده‌های دفتر معماری آسو کمک بگیرید.

در دکوراسیون داخلی سالن ماساژ و سالن زیابیی سالن های زیبایی کوچک بسیار ضروری است که از رنگ های روشن و تعداد زیادی آیینه استفاده نمایید. سعی کنید کل دیوار را با آینه بپوشانید، چرا که باعث ایجاد حس حضور در یک محیط وسیع و بُعد بخشیدن به فضا می‌شود. همچنین در فضاهای کوچک می‌توانید از کاغذ دیواری و طبقاتی استفاده کنید که دارای فرمت عمودی هستند.

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی و ماساژ

برای زمان‌هایی که می‌خواهید دکوراسیون داخلی سالن ماساژ و زیبایی ساده باشد می‌توانید از ست‌های میز آرایش آماده به همراه آیینه های بزرگ با قاب‌های زیبا استفاده کنید. برای دیوارها، از رنگ ها و آثار تزئینی جالب استفاده کنید. بهترین و تاثیرگذارترین آثار هنری، تصاویر و تابلوهایی هستند که مربوط به موضوع زیبایی و آرایش باشد. سعی کنید از تصاویر عکاسی هنرمندانه، حرفه‌ای و باکیفیت استفاده کنید. مبلمان سالن انتظار را از نوع کاربردی اما مد رور انتخاب کنید. کاربردی یعنی راحت بودن در عین این که کمترین جای ممکن را اشغال کند. در عین حال با دکوراسیون داخلی و هویت فضا هم تناسب داشته باشد. منطقه‌ای که سالن در آن احداث شده و اکثریت جامعه مخاطب و مشتری‌ها بخش مهمی از هویت فضا را تشکیل می‌دهند. این یعنی بازه سنی و همچنین جامعه طبقاتی که مشتریان شما بیشتر به آن تعلق دارند.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید در طراحی سالن زیبایی انجام دهید این است که طبیعت را به محیط کارتان ببرید. استفاده از گل‌های طبیعی و آکواریم به زیبایی محیط کارتان اضافه می‌کند. این امر در انواع فضاهای بهداشتی – زیبایی موثر خواهد بود. لذا شرکت معماری آسو شاخصه بهره‌گیری از طبیعت در در طراحی های خود از جمله طراحی مطب پزشک ، طراحی پلی کلینیک و طراحی داروخانه نیز مدنظر قرار می‌دهد.

میلمانی که انتخاب می‌کنید باید بادوام بوده و هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشد. برای قسمت پذیرش، پیشخوان باید دارای فضای لازم جهت قرارگیری کامپیوتر و تجهیزات لازم باشد و باید ویترینی را هم در نظر گرفت که بتوان برخی از محصولات سالن زیبایی را در آن به مشتریان ارائه نمود. چرا که مکان خوبی برای نمایش کالاها هنگام ورود و خروج مشتریان به سالن می‌باشد و مطمئنا برای خرید مورد توجه قرار می‌گیرد.

میز کار ، ویترین و آینه ها

برای میز کار و ویترین در طراحی سالن زیبایی ضمن در نظر گرفتن اصول فنی و کاربردی، زیبایی و کارایی آن را هم مدنظر قرار دهید. از این رو به این نکات توجه نمایید: ارتفاع میز کار باید به نحوی باشد که آرایشگر نسبت به آن تسلط داشته باشد. 80 تا 85 سانتیمتر برای این منظور مناسب است. همچنین پهنای میز کار باید در ابعاد استاندارد باشد که معادل 40 تا 45 سانتیمتر است. به طوری که ابزار و وسایل کار به راحتی روی آن قرار گیرد. در تهیه و ساخت ویترین باید اصول فنی آن رعایت شود. به طوری که دسترسی به وسایل در ویترین به سهولت انجام پذیرد. همین‌طور به ظرافت و شیک بودن آن توجه شود.

در طراحی ویترین ، میز کار و دکور حد امکان سعی شود از خطوط منحنی استفاده گردد. خطوط منحنی از نظر روانی چشم‌نوازتر هستند. در انتخاب آینه ها باید نهایت دقت به عمل آید. تا جایی که ممکن است آینه های با کیفیت بالا انتخاب نمایید.

رنگ آمیزی ، دیوارها و کف پوش سالن زیبایی

پوشش دیوارسالن آرایش بستگی به سلیقه شما دارد با این حال به نکات زیر توجه نمایید. رنگ دیوارپوش سالن مناسب تم طراحی و باز هم هویت فضای سالن زیبایی باشد. رنگی را انتخاب نمایید که بیشترین انعکاس نور را داشته باشد. رنگهای روشن در این زمینه توصیه می‌شوند. رنگهای خیلی گرم مثل رنگهای تند قرمز و نارنجی مشتریان را بی‌قرار می‌کنند و مناسب نیستند. همین‌طور رنگهای خیلی سرد مثل آبی و آبی کمرنگ مشتریان را کسل و بی‌حوصله می‌کنند. رنگهای روشن، شاد و نیمه گرم مناسب‌تر از بقیه رنگها هستند. برای کف سالن متناسب با سلیقه خود می‌توانید از سرامیک و یا کف پوش استفاده کنید.

کنترل دما و هوای سالن نکته بسیار مهم دیگری است. در نظر گرفتن دستگاه تهویه ضمن خارج ساختن هوای آلوده محیط را فرح‌بخش‌تر می‌کند. با کمک یک دماسنج هم می‌توانید همیشه دمای سالن را کنترل نمایید. همچنین استفاده از موزیک ملایم باعث مسرت بیشتر مشتری‌ها می‌شود.

نورپردازی

یکی دیگر از نکات کلیدی و مهم در دکوراسیون سالن زیبایی و همچنین دکوراسیون داخلی سالن ماساژ نورپردازی است. اگر نورپردازی به خوبی صورت بگیرد به ارتقای کیفیت در طراحی سالن زیبایی کمک می‌کند. نور مناسب نوری است که باعث اذیت چشم‌ها نمی‌شود و ایجاد خستگی نمی‌کند .از این رو نور سفید و زرد در نورپردازی به شما توصیه می‌شود. نور باید از زوایای مختلف بتابد تا در هنگام کار سایه آرایشگر بر روی سر مشتری نیافتد. ضمنا نور باید به قسمت‌هایی بتابد که ما قصد داریم آن قسمت‌ها بیشتر به چشم بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *