راه اندازی رستوران با خدمات یکپارچه, طراحی تجاری, طراحی داخلی رستوران سنتی, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت, طراحی کافه

توجه به طراحی فودکورت ، یک نیاز رو به گسترش در صنعت خوراکی

طراحی فودکورت - دفتر معماری

در طراحی فودکورت شما با مشتریان و به خصوص خانواده ها سروکار دارید و در واقع دارید برای دیگران طراحی را ارائه می‌دهید. به این معنا که ممکن است برای طراحی آپارتمان و منزل خود بتوانید از ایده‌های متنوعی استفاده کنید و هر کاری دلتان خواست انجام بدهید، اما بهتر است برای انتخاب‌های خود در فودکورت دقت بیشتری داشته باشید.

فودکورت از نظر برخی جزئیات شباهت چندانی با طراحی رستوران و فست فود ندارد. در آن مکان‌ها شما میز و صندلی های خود را به صورتی قرار می‌دهید که بیشترین استفاده را از فضایی که در اختیار دارید ببرید، ولی در فودکورت این موضوع کمی متفاوت است. با این وجود اصول کلی ایجاد تغییرات یا بازسازی ساختمان برای راه اندازی رستوران با طراحی فودکورت شباهت‌هایی دارد و دانستن و به کار بردن کلیات می‌تواند به شما کمک کند.

مهندسان و طراحان دفتر معماری آسو برای این که بدانید چگونه فضای فودکورت خود را طراحی کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از محیطی که در اختیار دارید ببرید، چند راهنمایی مفید در اختیار شما قرار می‌دهند.

لزوم توجه ویژه به دکوراسیون فودکورت

فودکورت را می‌توان مکان وسیعی در نظر گرفت که طعم‌ها، بوها و مزه‌های مختلف در آن وجود دارد و غذاهای مختلفی به شما عرضه می‌شود. این مکان دربرگیرنده چندین غرفه کوچک است که در همان محل غذاها و خوراکی‌های مختلف را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می دهند. لذا مجموعه نکاتی که توسط دفتر معماری در طراحی کافه و طراحی رستوران مد نظر قرار می‌گیرد بایستی در طراحی فودکورت نیز لحاظ شود.

اگرچه بسیاری از ما ممکن است اهمیت چندانی برای طراحی فودکورت و دکوراسیون رستوران قائل نباشیم اما موضوع طراحی داخلی به صورت ناخودآگاه بر تمایل ما برای صرف غذا در رستوران و فودکورت تاثیر می‌گذارد. در مکان‌های عمومی طراحی بسیار بر افراد حاضر در آن مکان تاثیرگذار است. این موضوع در مورد فودکورت نیز کاملا صدق می‌کند. طراحی فودکورت و غرفه های آن موضوعی است که برای جذب مشتری و رونق بیشتر کار فودکورت باید به آن توجه بسیاری داشت.

راحتی و آرامش در فودکورت

یکی از تفاوت‌هایی که بین طراحی فست فود و رستوران و فودکورت وجود دارد و در طراحی های شرکت معماری آسو لحاظ می‌شود، این است که مردم به طور خاص برای تجربه غذا خوردن به مکان‌هایی مانند رستوران و فست فود می‌روند اما در مورد فودکورت این‌طور نیست. از آنجایی که فودکورت ها معمولا بخشی از مجتمع های تجاری ، پایانه های مسافربری ، ترمینال ها و فرودگاه ها هستند، بنابراین چنین مکان‌هایی برای مشتریان مکانی است که پس از گذشت و گذاری طولانی و خسته‌کننده در یک مرکز خرید یا در پایان یا ابتدای یک مسافرت به آن جا می‌آیند.

در نتیجه می‌خواهند در آن محل هم استراحت کنند و هم از خوردن یک غذا یا خوراکی خوشمزه لذت ببرند. پس این نکته باید در طراحی فودکورت مد نظر قرار بگیرد. صندلی های فودکورت باید مکانی راحت برای استراحت و رفع خستگی مشتریان باشند. در انتخاب نوع صندلی هایی که برای فودکورت خریداری می‌کنید، حتما این نکته را مد نظر قرار دهید. شاید از این منظر طراحی کافه شباهت‌های زیادی با فودکورت داشته باشد.

سیرکولاسیون ، جریان و آزادی حرکت در فودکورت

زمانی که مشتریان در فودکورت غذا می‌خورند، در اکثر اوقات در حالی غذا سفارش می‌دهند که در کنار سایر دوستان و یا اعضای خانواده خود قرار دارند. تعدادی از افراد نیز در همان زمان ممکن است در حال رفت و آمد به فودکورت باشند. این موضوع به این معناست که باید فضای کافی برای رفت و آمد و حرکت مردم در فودکورت وجود داشته باشد تا آنان بتوانند آزادانه حرکت کنند، غذا سفارش بدهند و از حضور در محیط لذت ببرند. پس طراحی فودکورت باید به شکلی انجام شود که امکان این کار را به مشتریان بدهد.

نگهداری و نظافت فودکورت

فودکورت مکانی است که در طول ساعات کاری پذیرای تعداد زیادی مشتری است، حتی شاید بیشتر از رستوران و فست فود و کافه. با وجود تعداد بالای رفت و آمد مردم و ارائه خدمات به مشتریان همواره باید فودکورت تمیز و مرتب باشد. این موضوع به این معنی است که فضای داخلی و مخصوصا مکان نشستن مشتریان در فودکورت طوری باشد که امر نظافت و مرتب‌سازی به آسانی انجام شود. اطمینان داشته باشید طراحی فودکورت به شکلی انجام شود که به راحتی بتوان آن جا را تمیز و مرتب نگه داشت. شرکت معماری آسو در پایان طراحی فضاها دستورالعمل استفاده، نگهداری و نظافت آن‌ها را نیز به شما ارائه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *