طراحی خانه باغ, طراحی ویلا, طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس و بازسازی ساختمان در شرکت معماری بایا پلاس

طراحی ویلا دوبلکس - شرکت معماری آسو

طراحی ویلا دوبلکس ، به تازگی در میان مردم رواج بیشتری پیدا کرده است. ویلای دوبلکس دارای سقف بلندتری نسبت به ویلای عادی است و در آن فضاهای عمومی از فضاهای خصوصی به خوبی جدا شده اند. این برای خانواده ها و جمع هایی که می خواهند در عین سکونت در یک جا ، حریم خصوصی مشخص و جداشده ای از یکدیگر داشته باشند ایده آل است. مثلا برای خانواده ای که یک زوج جوان به تازگی به آنها اضافه شده است. همین مسئله تفکیک فضاها سبب می شود تا محیط استراحت ساکنان داخل خانه مشخص بوده و آرامش بیشتری داشته باشند. به همین دلیل اصل تفکیک فضاها باید از همان ابتدا در طراحی نقشه معماری جزو اولویت ها باشد.

طراحی ویلا دوبلکس در شرکت معماری بایا پلاس

طراحی ویلا و طراحی ویلا دوبلکس از جمله خدمات دفتر معماری بایا پلاس می باشد که به صورت تخصصی و با بهره گیری از امکانات روز دنیا انجام می شود. در شرکت معماری بایا پلاس ، علاوه بر کارهای معماری و طراحی ، سایر بخش های مرتبط با ساختمان سازی و تأسیسات نیز به صورت تخصصی انجام می گیرند. این کار نیازمند استفاده از افراد باتجربه و متخصص در زمینه های مختلف از مهندسی معماری و عمران تا مهندسی مکانیک و برق و تأسیسات است که همگی در شرکت معماری بایا پلاس دور هم گرد آمده اند. در شرکت معماری بایا پلاس در پروژه های طراحی آپارتمان ، طراحی ویلا و طراحی ویلا دوبلکس ، ضمن استفاده از بهترین امکانات با کمترین و به‌صرفه‌ترین قیمت ممکن ، رعایت استانداردهای بین المللی و جزئیات هم در دستور کار قرار می گیرد.

به عبارت دیگر در شرکت معماری بایا پلاس صفر تا صد طراحی و ساخت ویلا یا بازسازی ساختمان می تواند به صورت یکپارچه و با مدیریت واحد صورت بگیرد که این کار مزیت های فراوانی دارد. علاوه بر هماهنگی در بخش های مختلف اجرایی ، طبیعتا سرعت روند امور هم افزایش پیدا کرده و ضمنا هزینه ها هم کاهش خواهد یافت.

اصل تفکیک فضا در طراحی ویلا دوبلکس

در طراحی ویلا دوبلکس ، بهترین و مناسب‌ترین طرح برای فضاهای داخلی ، حالتی است که در آن فضاهای مختلف ضمن اینکه از یکدیگر تفکیک شده اند ، ارتباط بصری و حرکتی خوبی با یکدیگر داشته باشند. یعنی در عین اینکه پارتیشن بندی بین فضاهای عمومی و خصوصی رعایت می شود سیرکولاسیون مناسبی بین این دو فضا وجود داشته باشد. در نظر گرفتن محیط های خصوصی و عمومی، نکته ای است که قبل از طراحی نقشه معماری باید در نظر داشت.

هر ویلا شامل بخش های اصلی و عمومی مثل اتاق پذیرایی ، اتاق مهمان ، آشپزخانه ، اتاق بازی و سرگرمی و غیره می باشد. این گونه فضاها می بایست به صورت استاندارد و اصولی در طراحی پلان قرار بگیرند. فضاهای شخصی نیز مانند اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی ، بسته به کاربردی که دارند در دیگر بخش ها قرار می گیرند. بهترین طراحی پلان در طراحی ویلا دوبلکس ، پلانی است که در آن محیط های عمومی و فضاهای داخلی خانه به شکلی باشند که تمام مهمانان قابلیت استفاده از آن را دارند.

ساخت و بازسازی ساختمان ویلا

ساخت ویلا شامل دو جنبه طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای خارجی است که باید با هم هماهنگ و متناسب باشند. طراحی ویلا با طراحی ساختمان مسکونی متفاوت است. به عنوان مثال مسائل و ملاحظاتی که در طراحی ویلا دوبلکس در نظر گرفته می شود در کنار اشتراکاتی که با طراحی آپارتمان دارد، تفاوت هایی هم خواهد داشت.

به طور کلی طراحی ویلا به خصوص طراحی ویلا دوبلکس ، باید لوکس، شیک، چشم نواز و در عین حال کاربردی باشد تا شرایط برای استراحت و تفریح ساکنان آن به بهترین نحو مهیا شود. رعایت نکات فنی در ساختمان سازی یا بازسازی ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی منزل در کنار توجه به اصول زیبایی شناسی مهم ترین جنبه در اصول طراحی ویلا دوبلکس می باشد. این مسئله نیازمند توجه به جزئیات است.

استفاده از نورپردازی مدرن در کنار استفاده حداکثری از نورگیرهای طبیعی و نور خورشید در خانه، به کارگیری درب های بازشونده کشویی، رنگ آمیزی یا استفاده از کاغذ دیواری برای دیوارها و موارد دیگر، برخی از اصول طراحی ویلا است که چه در امر ساخت ساز ویلا و چه در هنگام بازسازی ساختمان به کار می آیند و در نظر گرفتن آنها باعث شادابی هرچه بیشتر فضای داخلی و ساکنان درون آن می شود.

اهمیت فضای خارجی در ویلا

از آنجایی که ساخت و ساز ویلا در مناطق خوش آب و هوا صورت می گیرد یکی از اهداف آن استفاده از فضای بیرونی ساختمان و هوای آزاد و لذت بردن از فضاهای سرسبز و دل‌نشینی است که در منطقه وجود دارد. بنابراین طراحی فضای خارجی ویلا باید مطابق با خواست و سلیقه ساکنان انجام بگیرد و برای آنها حداکثر کاربرد را داشته باشد. طراحی و جانمایی صحیح مواردی مثل آلاچیق ، منقل یا باربیکیو ، استخر ، پاسیو ، زمین ورزشی و غیره از مهمترین موارد در اصول طراحی ویلا دوبلکس می باشد که تاثیر زیادی در بالا رفتن ارزش ویلا و کیفیت نهایی کار نیز دارد.

در نظر گرفتن فضای سبز کافی و باغچه های گل کاری شده ، کاشت و چینش صحیح درختان و انتخاب درست و استاندارد پوشش گیاهی موجود در فضای خارجی ویلا ، تاثیر بسزایی در جذابیت و شادابی محیط و تبدیل آن به یک محیط فرح بخش و دلنشین دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *