طراحی فودکورت

الزامات طراحی فودکورت و شیوه طراحی شرکت معماری بایا پلاس

طراحی فودکورت - شرکت معماری آسو

با گسترش مراکز خرید فودکورت ها هم به سرعت رشد کرده‌اند. فودکورت به مجموعه‌ای از رستوران ها و کافه ها گفته می‌شود که در کنار یکدیگر فضایی برای نشستن و سرو غذا دارند. در طراحی رستوران ما معمولا به فاکتورهایی توجه می‌کنیم که متناسب با نوع غذای ارائه شده، در ذهن مشتری، یک ذهنیت از برند رستوران را جا بیندازد. اما در طراحی فودکورت به دلیل تعدد رستوران های مختلف با انواع غذاها اعم از فست‌فود ، آسیایی ، عربی و محلی نمی‌توان انتظار داشت که فضای مشترک باعث شود برند رستوران ها در ذهن باقی بماند بلکه باید طراحی فودکورت به گونه‌ای باشد که تمام سلیقه‌ها در آن بتوانند جمع شوند. بهترین راه حل برای این منظور طراحی‌های مدرن است. طراحی مدرن علیرغم نام آن که مدرن است، حتی در راه اندازی رستوران سنتی هم کاربرد دارد، چنانکه بسیاری از رستوران‌هایی که غذای ایرانی سنتی ارائه می‌کنند از طراحی مدرن بهره می‌برند.
طراحی فودکورت به سبک مدرن با خطوط ساده و اشکال هندسی ساده مانند دوایری در سقف و خطوط منظمی بر دیوارها تجلی پیدا می‌کند. شاید به نظر برسد که این نوع طراحی بی‌روح و سرد است، اما از آن‌جایی که معمولا فودکورت ها در مراکز خرید، مراکز فرهنگی ، فرودگاه ها و مراکز تفریحی ساخته می‌شود باید جنبه عمومی داشته باشد و این طراحی مدرن به مشتریان این حس را القا می‌کند که بالاخره یکی از رستوران هایی که در این فودکورت واقع است می‌تواند نیاز مرا برطرف کند.

طراحی دیوار و سقف فودکورت

شرکت معماری آسو با در نظر گرفتن این موضوع که فودکورت در چه مجموعه‌ای ساخته شود، نوع رنگ‌ها و مواد بکار رفته در طراحی آن را متفاوت طراحی خواهد کرد. طراحی فودکورت با رنگ‌های مختلف گرم و میز و صندلی‌های راحت متناسب با یک مرکز تفریحی-ورزشی است و در مقابل طراحی فود کورت با یک رنگ سرد و یا ترکیب دو رنگ سرد متناسب با یک مرکز خرید لوکس است که معمولا انتظار می‌رود مشتریان بیشتری را شب‌ها داشته باشد. فضای مخصوص کودکان در بخشی از فودکورت نیز می‌تواند والدین را با اطمینان بیشتری به سمت خود بیاورد. این فضاها باید امن باشند و از رنگ‌ها و مصالحی استفاده شود که برای کودکان مناسب باشد. حتی می‌توان در طراحی فست فود برای آن‌که فضای سالم‌تری برای کودکان فراهم آورد پکیج غذای کودکان را با تصاویر و عروسک‌هایی در فضای مخصوص کودکان به نمایش گذاشت.

فودکورت ها معمولا یک طبقه از یک مرکز خرید را به خود اختصاص می‌دهند. این فضای وسیع نیاز به تجهیزات متناسب با خود دارد. سقف فودکورت محل جای‌گذاری دستگاه‌های تهویه، نورپردازی و تجهیزات ایمنی است. به همین دلیل معمولا از اشکال مختلف هندسی برای طراحی سقف بهره می‌گیرند تا بتوانند تمام لوله‌ها و کابل‌ها را در سقف جای دهند و همچنین با استفاده از مواد عایق در این اشکال هندسی، آکوستیک بودن آن را تضمین کنند. دیوار‌ها در طراحی فودکورت فقط نقش جداکننده ندارند، بلکه خود جز مهمی از طراحی رستوران به شمار می‌روند. در نظر بگیرید که رستوران های مختلف در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند و دیوار هرکدام باید معرف آن باشد، به همین دلیل طراحی دیوارها اهمیت زیادی پیدا می‌کنند.

در جای نشستن افراد هم دیوارها جنبه زیبایی دارند و به افراد انتخاب‌های مختلفی می‌دهند تا در جایی که به نظرشان زیباتر است بنشینند. دسترسی به فودکورت هم باید از تمام جهات مرکز خرید فراهم باشد تا به سهولت بتوان به آن راه پیدا کرد. دسترسی از طریق آسانسور، پله، پله برقی و راه‌های مخصوص جابجایی معلولان یکی از موارد مهم طراحی و راه اندازی فودکورت است.
در طراحی رستوران توسط شرکت معماری برای جلب اعتماد مشتریان سعی می‌شود که از پارتیشن‌های شیشه‌ای بین قسمتی از آشپزخانه و فضای نشستن افراد استفاده شود. در طراحی فود کورت هم این پارتیشن‌های شیشه‌ای اهمیت زیادی دارد، زیرا وقتی مشتریان می‌خواهند دست به انتخاب بزنند با یک نگاه سریع به پشت شیشه‌ها و طبخ غذاها اعتمادشان جلب می‌شود و برایشان جذاب خواهد بود که آن را انتخاب کنند. جنس این شیشه‌ها باید در برابر گرما و سرما و ضربه مقاوم باشد. به همین دلیل وقتی سفارش طراحی فودکورت را به یک شرکت معماری می‌دهیم، آن‌ها میزان رفت و آمد و شلوغی محل را تخمین می‌زنند و با استفاده از آن جنس شیشه‌ها را تعیین می‌کنند.

محل نشستن افراد در فودکورت

فودکورت‌ها در واقع پاسخ به زندگی سریع انسان شهرنشین بوده است که وقت زیادی برای غذا خوردن و دورهم بودن را ندارد یا قرارهای کاری و شخصی را در کنار کارهای دیگر خود تنظیم می‌کند. به همین دلیل افراد هم‌زمان با خرید و مسافرت و ورزش، کنار یکدیگر می‌نشینند و غذا می‌خورند. پس باید حتما این نکته را در نظر گرفت که در طراحی فودکورت از صندلی‌های راحتی استفاده شود. پایه‌های میز و صندلی زیاد بلند یا کوتاه نباشد و نشیمن راحتی داشته باشد. انواع صندلی‌های مدل بار نیز برای طراحی کافه های واقع در فودکورت ها مناسب است. به دلیل آن‌که صندلی‌ها بیشترین میزان استهلاک را در چیدمان طراحی فود کورت دارند، جنس مقاومی که مشتریان احساس راحتی بر آن داشته باشند و همچنین امکان تعویض و تعمیر آن به راحتی فراهم باشد اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *