طراحی رستوران مدرن, طراحی فودکورت, طراحی کافه

المان های موثر در طراحی فودکورت و راه اندازی رستوران

طراحی فود کورت - دفتر معماری

برای موفق بودن در طراحی فودکورت ، رستوران ، فست فود و کافه باید علاوه بر رعایت اصول معماری ، طراحی ، دیزاین ، نما و دکوراسیون داخلی ، تمامی استانداردهای بهداشت ، اماکن و اتحادیه های صنفی را نیز مورد توجه قرار داده و این استانداردها را در راه اندازی رستوران ، فودکورت ، فست فود، کافه و دیگر مجموعه ها به کار گرفت. شرکت معماری آسو با تجربه های مختلف در زمینه طراحی ساختمان مسکونی ، بازسازی ساختمان و طراحی و مهندسی تأسیسات صنعتی به خوبی از آخرین استانداردهای داخلی و خارجی در طراحی فودکورت ، رستوران ، فست فود و کافه آگاه بوده و این استانداردها را در تمامی پروژه هایش به کار می گیرد.

فودکورت به محوطه ای گفته می شود كه در آن رستوران ها و فست فودها و کافی شاپ های مختلف با سالن غذاخوری مشترک در كنار يكديگرقرار می گیرند. سالن بزرگی که به چند غرفه تقسیم شده و هر غرفه می تواند انواع متفاوتی از غذا ، نوشیدنی و دسر مخصوص به خود را ارائه دهد. فودکورت ها معمولا در مجتمع های تجاری بزرگ و مال ها که تعداد زیادی مشتری دارند راه اندازی می شوند. طراحی فودکورت را می توان مجموعه ای از فست فودهای کوچک دانست. بسیاری از فست فودهایی که تازه شروع به کار کرده اند، علاقه دارند تا در یک فودکورت به فعالیت بپردازند؛ زیرا هزینه اجاره یا خرید یک فضای مستقل را نمی پردازند و با حذف این هزینه، درآمد و سودشان بیشتر می شود. ضمنا فودکورت ها، مشتریان زیادی هم دارند.

اصول راه اندازی فودکورت ، رستوران و کافه

راه اندازی فوت کورت سود زیادی دارد؛ زیرا تعداد مراکز خرید افزایش پیدا کرده و بیشتر مردم، از خوردن غذا در مراکز خرید و پاساژها استقبال می کنند. به ویژه کسانی که با خانواده و دوستان اقدام به حضور در چنین محل هایی – چه برای خرید و چه برای بازدید و گردش – می کنند. برای راه اندازی رستوران ، فست فود و فودکورت باید اصول مهم آن را بدانید و مراحل لازم را به دقت اجرا کنید. این اصول به شما کمک می کنند که میزان موفقیت خود را افزایش داده و احتمال شکست را کمتر کنید. دفتر معماری آسو شما را در تمامی مراحل راه اندازی رستوران و فست فود و فودکورت به بهترین شکل ممکن و از ابتدا تا انتها همراهی خواهد کرد.

مشتری قبل از این که غذای شما را بخورد، نمای ظاهری و طراحی داخلی کافه و رستوران و فوت کورد را می بیند و باید به نحوی جذب محیط شود. فضای رستوران و کافه قطعا در روحیه مشتری تاثیر زیادی دارد. اگر افراد احساس آرامش و راحتی داشته باشند، دفعات بعدی نیز به کافه و رستوران شما می آیند. تلاش کنید تا طراحی کافه و رستوران شما زیبا باشد. برای زیباسازی فضا می توانید از درختچه های کوچک، گلدان ها و گل های رنگی، آب نماها و دکوری های زیبا استفاده کنید. میز و صندلی ها باید به گونه ای چیده شوند که افراد در هنگام رفت و آمد، مشکلی نداشته باشند. همچنین رنگ های استفاده شده در طراحی فودکورت و رستوران و کافه باید جذاب و وسوسه کننده باشد. برای دکوراسیون داخلی و طراحی فودکورت، می توانید از کارشناسان و مهندسان دفتر معماری آسو کمک بگیرید.

عناصر مختلف طراحی فودکورت

المان های دخیل در طراحی فست فود و دکوراسیون فودکورت که بیشترین نقش را در معماری داخلی فضا بازی می کنند عبارتند از: المان هایی که روی دیوار نصب می شوند، طراحی سقف ، طراحی کف پوش ، چیدمان صندلی ها و نورپردازی.

در شرکت معماری آسو، یکی از اصلی ترین مراحل راه اندازی رستوران ، کافه ، فودکورت و فست فود، طراحی و دکوراسیون آنهاست. شما باید پلان رستوران و کافه را به بهترین و زیباترین شکل طراحی کنید. باید مکان درست هر وسیله شناسایی شده و اشیا به درستی در فضای رستوران و کافه چیده شوند. درصد زیادی از موفقیت شما وابسته به طراحی کافه و رستوران است. در مجتمع های تجاری معمولا فضای مشخص و محدودی برای فودکورت ها وجود دارد و شما باید نکات ضروری را در طراحی فودکورت خود در نظر داشته باشید.

دکوراسیون رستوران و کافه باید به گونه ای باشد که افراد آزادی حرکت داشته باشند و بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند. به این اصل مهم وجود سیرکولاسیون مناسب در فضا گفته می شود. همچنین مشتریان باید در فضای سالن غذاخوری احساس آرامش و راحتی داشته باشند. نورپردازی، ترتیب و چیدمان صندلی ها و غرفه‌ ها جزو اولین چیزهایی هستند که این مسئله را تضمین می کنند. رعایت اصول ایمنی، بهداشتی و نظافتی در تمامی مجموعه هایی که با غذا سروکار دارند بسیار مهم است. توجه به اصول معماری و طراحی داخلی علاوه بر سالن غذاخوری برای سرویس بهداشتی و همچنین آشپزخانه اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *