طراحی پلی کلینیک, طراحی داروخانه, طراحی دهکده سلامت, طراحی فضای درمانی, طراحی کلینیک, طراحی مطب پزشک

ارتباط موثر بین بیمار و پزشک در طراحی مطب پزشک

طراحی مطب پزشک - دفتر معماری آسو

در طراحی مطب پزشک صرفا جنبه‌های فیزیکی مد نظر نیست. به طور کلی در مجتمع های درمانی ، طراحی و معماری فضا باید به گونه‌ای باشد که اشخاص مراجعه‌کننده شامل بیماران و همراهان احساس امنیت و آرامش داشته باشند. به همین دلیل یک طراح که به صورت تخصصی بر روی دکوراسیون مطب و یا هر نوع فضای درمانی دیگری کار می‌کند باید روانشناسی اجسام ، روانشناسی احجام و همچنین روانشناسی رنگ ها را به خوبی بلد باشد تا بتواند فضایی را که ذاتا با استرس و تنش همراه است به فضایی راحت و آرامش‌دهنده برای بیماران و همراهان آنها تبدیل کند.

در نتیجه در طراحی فضای درمانی مانند طراحی مطب پزشک یا طراحی پلی کلینیک و طراحی داروخانه کیفیت عملکرد فضا و ارتباط و دسترسی‌ها از مهم‌ترین مواردی هستند که یک طراح باید آنها را مد نظر داشته باشد.

طراحی ، ابزاری برای ارتباط موثر بیمار و پزشک

بسیاری از نکات اصولی و اولیه که در طراحی مطب پزشک و سایر انواع طراحی فضای درمانی باید رعایت بشوند مشترک هستند. چه بیماران به یک مطب دندانپزشکی مراجعه کرده باشند، چه زنانی باشند که در مطب زنان و زایمان یا سونوگرافی حضور دارند و چه اطفال باشند خودشان و همراهان آنها ممکن است پر از استرس و تنش‌های روزانه باشند. هنگامی که به مطب مراجعه می‌کنند باید فضای آرامش‌بخش و مدرنی را برای آنان در نظر بگیریم تا حسی خوب و لذت‌بخش را به آنان منتقل کنیم. همچنین در طراحی مطب پزشک اطفال و زنان و زایمان بهتر است فضایی خصوصی را برای مادران شیرده در نظر گرفت تا بتوان حس امنیت آنان را بالاتر برد. بهتر است تا حد امکان چندین مدل فضا را در یک مطب در نظر بگیریم تا برای طیف‌های مختلف افراد هر فضایی را داشته باشیم.

بهترین کار در طراحی فضای درمانی این است که متناسب با کارکرد فضا و نوع تخصص وقت بسیاری برای طراحی نقشه معماری صرف شود و فضایی مرتبط با نوع تخصص در این طراحی شکل بگیرد. به این ترتیب طراحی داخلی می‌تواند ابزاری برای برقراری یک ارتباط بسیار خوب و موثر بین بیمار و مطب باشد.

جزئیاتی مثل ترکیب رنگها

هنگام طراحی مطب پزشک خصوصا در مواردی مثل مطب پزشک اطفال و زنان و زایمان نکات ریز و جزئیات بسیاری هستند که باید آنها را مورد توجه قرار بدهیم تا بتوانیم دکوراسیونی بسیار آرامش‌بخش و تاثیرگذار طراحی و اجرا کنیم. به عنوان مثال یکی از نکاتی که باید در زمینه دیزاین و طراحی مطب پزشک رعایت کرد، استفاده از رنگ های مناسب می باشد؛ زیرا ترکیب رنگ می‌تواند بسیار اثربخش و تاثیرگذار باشد. با استفاده از ترکیبهای رنگی مختلف می‌توان حس امید را به بیمار و همراهان عزیز منتقل کرد یا از استرس آنها کاست. همچنین با استفاده از رنگ های آرامش بخش گذران زمان را تبدیل به کاری راحت‌تر برای بیماران در زمانی که در مطب یا بیمارستان و پلی کلینیک هستند تبدیل می‌کنیم.

فعالیت شرکت معماری آسو در طراحی مطب پزشک

شرکت معماری آسو گروهی از متخصصان با دانش فنی را در زمینه‌های مختلف گرد هم آورده است. این مسئله امکان مدیریت یکپارچه فرآیند طراحی را از ایده‌پردازی و طراحی نقشه معماری تا پیاده‌سازی و اجرا و ساخت فراهم می‌آورد. فعالیتهای دفتر معماری آسو در زمینه انواع طراحی فضای درمانی مثل طراحی مطب پزشک ، طراحی پلی کلینیک ، طراحی داروخانه ، و حتی طراحی فضاهای خدماتی با کارکرد نستبا مشابه مثل طراحی سالن زیبایی و طراحی مرکز ماساژ طیف گسترده‌ای از خدمات و ایده‌ها را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد.

از جزئیات روند کاری شرکت معماری آسو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: طراحی نقشه معماری ، دیزاین و دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی فضاها ، نوسازی و بازسازی ساختمان همگی از اولین مراحل طراحی تا آخرین مراحل اجرا در سبک‌های مختلف و اجرای پروژه به صورت مدیریت یکپارچه همراه با تامین وسایل و تجهیزات با مناسب‌ترین قیمت و سناریونویسی برای فضاهای داخلی و نمای ساختمان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *