راه اندازی رستوران با خدمات یکپارچه, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت

ایده های جذاب برای طراحی دکوراسیون فست فود کوچک

طراحی دکوراسیون فست فود کوچک - شرکت معماری بایا پلاس

در این مقاله، نحوه بکارگیری رویکرد تنوع‌بخشی در طراحی معماری فضاهای تجاری از قبیل طراحی فست فود یا طراحی معماری رستوران تشریح شده است که بگارگیری درست این‌ رویکرد، منجر به افزایش سودآوری این فضاها و جذب طیف وسیعی از مشتریان‌‌ می‌شود.

تنوع‌بخشی (Diversification) یک اصطلاح پرکاربرد در مدیریت سرمایه است. قبل از اینکه نحوه کاربرد تنوع‌بخشی در طراحی دکوراسیون فست فود کوچک یا سایر فضاهایی از این دست تحلیل شود، با تاریخچه اصلی این کلمه که در امور مالی است، اشاره می‌شود.

افرادی که در بازارهایی مانند بازار سهام سرمایه گذاری می کنند، عمدتاً بر اساس رویکرد تنوع‌بخشی اقدام به خرید سهام می‌کنند. به این معنی که زمانی که از اصل تنوع‌بخشی استفاده می‌کنند، دیگر سرمایه خود را معطوف به یک نوع سهام نمی‌کنند، بلکه از صنایع‌ مختلف مانند صنعت پتروشیمی، صنعت خودروسازی، صنعت فولاد و دیگر صنایع اقدام به خرید سهام می‌کنند. مزیت اصلی تنوع بخشی در کاهش ریسک و افزایش بازده اقتصادی است که در این مقاله مورد بحث و تاکید قرار گرفته است. پیش از بیان چگونگی بهره‌مندی از رویکرد تنوع بخشی در طراحی معماری فضاهای تجاری به خصوص فضاهایی‌ از قبیل رستوران و فست فود و همچنین طراحی فود کورت ، نخست بایستی به این سوال پاسخ داد که اصلا اهمیت تنوع بخشی در فضاهای تجاری از قبیل فست فود چیست؟

فضاهایی مانند فست فود و رستوران ها بسته به آنکه در چه موقعیت جغرافیایی قرار گرفته‌اند، طیف متفاوتی از مشتریان را به خود جذب می کنند که در طراحی دکوراسیون فست فود کوچک تاثیر بسزایی دارد.

به عنوان مثال فرض کنید یک فست فود در منطقه بهارستان تهران قرار گرفته یا ظزاحی فست فود جدید مدنظر است. بافت بهارستان تهران به گونه‌ای است که عمده مراجعین به فست فود یا رستوران های این‌منطقه، افراد تک نفره یا دو نفره خواهد بود، زیرا منطقه بهارستان منطقه ای است که ساختمان‌های اداری متعددی وجود دارد و افرادی که از طول روز در آنجا حضور دارند، عموما ساکنان آن منطقه نیستند، بلکه برای انجام یک فعالیت اداری و تجاری در آنجا حضور پیدا کرده‌اند. حالا تصور کنید طراحی فست فود در منطقه میدان ولیعصر تهران قرار است انجام شود. با توجه به بافت آن، در میدان ولیعصر و اطراف آن انواع مردم از قبیل مردم شاغل در اداره‌ها و مردم ساکن در مجاورت میدان ولیعصر و یا حتی افرادی که برای تفریح به این منطقه مراجعه می‌کنند، حضور دارند. با لحاظ بافت بهارستان و میدان ولیعصر می‌توان به این سوال پاسخ داد که اهمیت رویکرد تنوع بخشی در طراحی فست فود و یا طراحی رستوران مدرن چیست.

اگر در منطقه بهارستان طراحی فست فود به گونه‌ای انجام شود که عمده صندلی‌ها برای افراد تک نفره و دو نفره لحاظ نشود، محیط و طراحی فست فود در پاسخگویی به نیاز مشتریان دچار مشکل خواهد شد زیرا عمده مراجع این افراد شاغل بوده که تنهایی یا حداکثر به همراه همکار خود در فست‌ فود حضور پیدا خواهند کرد. اما در طراحی فست فود در منطقه ولیعصر بایستی حتماً لحاظ کرد‌ که مراجعین به فست فود در منطقه ولیعصر، انواع‌ مختلف خواهند بود. ممکن است خانواده سه یا چهار نفر به فست فود مراجعه کنند یا شخص تک نفره شاغل و یا حالت‌های دیگر، بنابراین ضرورت دارد که طراحی فست فود واقع در منطقه ولیعصر از تنوع بخشی بالایی در چیدمان مبلمان و طراحی فست فود از تمامی سایر جوانب برخوردار‌‌ باشد و در واقع دکوراسیون داخلی و طراحی فست فود را بنحوی انجام شود که طیف بالایی از انواع مشتری‌ها پوشش داده شوند.

قابل ذ‌کر است که آقای محسن احمدی فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف بوده و مهندسی مکانیک، سیستم‌های انرژی و مدیریت مالی را داشته و همچنین سابقه تدریس در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف را نیز در سوابق خود دارد. ایشان بیش از ۳ سال در بزرگترین شرکت ایران (هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس)، مدیریت تیم‌های متعددی را برعهده داشته و در اجرای پروژه‌های ملی که عمدتا هم طراح ایده بوده‌اند، شرکت داشته‌اند. سپس وارد بخش خصوصی شده‌اند و چندین شرکت دانش‌بنیان تاسیس نموده‌اند که شرکت معماری بایا پلاس یکی از آن‌ها محسوب می‌شود و افراد نخبه معماری و مهندسی و ‌کسب‌و‌کار در آن فعالیت می‌کنند. سوابق درخشان آقای محسن احمدی منجر به آن شده که علم معماری را همواره در تلفیق با سیار مفاهیم مانند آنچه در این مقاله بیان شد، لحاظ کنند که این امر در راه اندازی موفق فضاهای تجاری مانند راه اندازی فست فودها یا راه اندازی رستوران ها توسط دفتر معماری بایا پلاس بسیار ارزشمند است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *