طراحی دکوراسیون فروشگاه, طراحی فست فود

ایده های طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی بایا پلاس

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی نقش کلیدی در میزان فروش و موفقیت فروشگاه را ایفا می‌کند.درفضای رقابتی دنیای امروز که برند‌های بزرگ جهانی شعب متعددی از نمایندگی‌های خود را در یک شهر تاسیس می‌کنند توجه به جزئیات و نکات کوچک موجب برتری در این رقابت مهم می‌شود.در ادامه بیشتر درباره طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی صحبت خواهیم کرد اما این نکته را فراموش نکنید که ویترین فروشگاه هم نقش مهمی در جذب مشتری دارد، هر چقدر ویترین فروشگاه شما بزرگ‌تر، پر زرق و برق‌تر باشد و تمام المان‌های یک ویترین خوب را رعایت کرده باشد توجه مشتریان بیشتری را به داخل فروشگاه جذب می‌کند که نوبت به دکوراسیون داخلی فروشگاه می‌شود که نقش خود را در این دومینو انجام دهد.نقش ویترین در این دومنیو جذب مشتری بیشتر به داحل فروشگاه و دکوراسیون داخلی فروشگاه تبدیل این مشتریان به خریدار است. رعایت کردن نور پردازی ،چینش محصولات در ویترین‌ ،استفاده از رنگ‌بندی مناسب و هماهنگ و کامل نشان دادن آرشو محصولات ( جور بودن محصولات ) از فاکتور‌های اساسی یکی ویترین خوب است.اگر قصد راه اندازی فروشگاه موفق  خود را دارید برای انجام کار‌های طراحی دکوراسیون فروشگاه و طراحی ویترین مناسب به یک شرکت معماری یا دفتر معماری مراجعه کنید تا با یک ویترین جذاب مشتریان بیشتری را به داخل فروشگاه جذب کنند و همچنین  با انجام دکوراسیون داخلی فروشگاه به نحو احسن مشتریان بیشتری را به خریدار تبدیل کنند.

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی

طراحی داخلی فروشگاه شامل بخش‌های زیادی می‌شود از جمله قفسه بندی، نورپردازی،رنگ دیوار‌ها و سقف ، ویترین و دکور که در ادامه با چند مورد از آنها آشنا می‌شویم:

قفسه بندی : اولین قدم در دکوراسیون داخلی فروشگاه این است که نسبت به متراژ فروشگاه اقدام به قفسه بندی فروشگاه کرد. برخی از محصولات فروشگاه نیاز به قفسه بندی دارند تا بتوان به خوبی آنها را در معرض دید مشتریان قرار داد. زیرا اگر مشتران نتوانند به خوبی محصولات را ببینند قادر به انتخاب نهایی و خرید از شما نخواهد بود. برخی محصولات فروشگاه لوازم خانگی بزرگ‌‌ترند و نیازی به قفسه ندارند اما لوازمی مانند توستر و ماکروویو که در ابعاد کوچتری قرار دارند نیاز به قاب یا قفسه‌ای برای قرار گیری دارند برخی فروشگاه‌ها این لوازم را بر روی لوازمی با ارتفاع کوتاه تر مثل لباس شویی قرار می‌دهند که از لحاظ بسری چندان جذاب نیست و بهتر است برای آنها قفسه‌ در نظر بگیرید.

نور پردازی : همانطور که در بالا گفته شد مشتریان باید دید کافی نسبت به محصولات را داشته باشند. با استفاده درست از لامپ‌های سقفی و تنظیم درست آنها بر روی محصولات و قفسه بندی‌‌‌ها می‌توان دید خوبی به مشتری‌ها داد. همچنین می‌توانید با استفاده از قفسه بندی مناسب و نورپردازی شاخص برخی محصولات را از باقی متمایز کنید به عنوان مثال جدید ترین محصول که وارد بازار شده از یک برند خاص تا توجه بیشتری به آن محصول جذب شود.

ویترین و دکور : بخشی از طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه را ویترین و دکور تشکیل می‌دهد که بالاتر صحبت‌های درباره آن انجام دادیم .در بخش ویترین فروشگاه لوازم خانگی نباید از تعداد زیادی محصول در در کنار هم استفاده کرد زیرا دید داخل فروشگاه را می‌گیرد. رنگ بندی و نورپردازی در ویترین فروشگاه امری مهم و حائز اهمیت است و می‌بایست توجه ویِژه‌ای به آن شود تا محصولات جلب توجه کرده و مشتریان بیشتری را به داخل فروشگاه بکشاند.

طراحی دیوار‌ها و سقف : یکی از ایده ­های طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی این است که فضای فروشگاه خود را شبیه چند آشپزخانه طراحی کنید و با استفاده صحیح از رنگ دیوار و چینش درست رنگ‌بندی محصولات ، علاوه بر ایده خلاقانه‌ای که داشتید زیبایی خاصی هم به فروشگاه خود بدهید و همچنین با ایجاد فضایی صمیمی به مشتریان القاء کنید که با انتخاب رنگ‌های صحیح و خرید محصولات با این رنگ‌ها از شما می‌توانند چنین آشپزخانه‌ای را برای خود فراهم کنند .

 چینش محصولات : این بخش بیشتر به ذوق و سلیقه صاحب فروشگاه مربوط می‌شود. شاید در برخی فروشگاه‌ها دیده باشید که فروشگاه به چند بخش کلی تقسیم می‌شود که در هر بخش از یک رنگ استفاده کرده است به عنوان مثال در بخش تمام محصولات سیلور هستند یا برخی فروشگاه‌ها یکی در میان از رنگ سفید در چینش محصولات استفاده کردند این کار‌ها باعث اینجاد نظم در فروشگاه و همچنین این تغییر رنگ در چینش موجب عادت نکردن چشم مشتری نسبت به تنوع محصولات می‌شود. اکثر فروشگاه‌های لوازم خانگی با استفاده از محصولات راه‌روهایی ایجاد می‌کنند تا مشتری به آسانی در بین‌ آنها قدم بزن و به خوبی به مشاهده و انتخاب محصول مورد نظر خود بپردازد که یک طرح مناسب برای این کار به شمار می‌آید ولی شما می‌توانید با کمی زوق و خلاقیت خود به ایده‌های بهتری در چینش فروشگاه خود دست پیدا کنید.

طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی بایا پلاس

راه اندازی کسب و کار

بسیاری از جوانان قصد راه ‌اندازی کسب و کار خود را دارند اما نمی‌دانند که باید کجا شروع کنند یا در چه ضمینه فعالیت کنند یکی از این مشاغل پرسود راه‌ اندازی فروشگاه لوازم خانگی است. در دنیای مدرن امروزی، تکنولوژی به کمک انسان آمده تا کار‌های روزانه‌اش را آسان‌تر کند تنوع لوازم خانگی بیشتر از پیش شده است .از تجهیزات آشپزخانه نظیر ظرف شویی، ماکروفرها و انواع لوازم و تجهیزات این چنینی گرفته تا وسایل صوتی و تصویری مانند تلوزیون‌های متنوع، سوندبار‌ها که سعی در افزایش کیفیت صدا و تصویر دارند. برای موفقیت و افزایش فروش و سود دهی بیشتر در این صنف باید توجه ویژه‌ای به طراحی دکوراسیون فروشگاه داشت که همانطور که قبلا گفتیم یک دفتر معماری می‌تواند کمک شایانی در این ضمینه به شما بکند.

یکی دیگر از مشاغل پر سود فست فود می‌باشد که البته راه اندازی هر کاری با سختی‌های خاص خود همراه است. امروزه با افزایش مشغله‌های روزمره انسان وقت کمتری برای پخت و پز و صرف غذا پیدا می‌کند همین امر باعث افزایش فروش و رونق کسب و کار فست فود‌ها شده است . این افزایش فروش باعث ایجاد بازار رقابتی شده که امروزه فست فود‌ها در طرح‌ها و شکل‌های متنوعی در سر تاسر شهر حضور دارند. جدای از کیفیت غذا و تبلیغات، طراحی فست فود و دکور آن نقش مهمی در پیروزی در این رقابت ایفا می‌کند. که بهتر است پیش از راه اندازی فست فود خود حتما به یک شرکت معماری جهت طراحی و مشاوره مراجعه کنید. طراحی فست فود شامل 2 بخش کلی بیرونی و نما و طراحی داخلی آن می‌شود. در طراحی بخش بیرونی و نما باید با حفظ هماهنگی با فضای داخلی با استفاده از نورپردازی و طراحی نمای ساختمان و استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع سعی در ایجاد جذابیت و جلب توجه کرد. در طراحی بخش داخلی می‌بایست به نکاتی همچون تهویه مناسب ، ایجاد فضایی برای عبور آسان کارکنان و مشتری‌ها و ایجاد جذابیت‌ با استفاده از رنگ بندی دیوار‌ها و نورپردازی و غیره توجه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *