بازسازی ساختمان و نوسازی منزل, طراحی آپارتمان, طراحی خانه مسکونی, طراحی داخلی مسکونی, طراحی ساختمان مسکونی, طراحی ویلا, طراحی ویلا تریبلکس, طراحی ویلا دوبلکس

اقبال روزافزون به طراحی ساختمان مسکونی و دکوراسیون داخلی

طراحی ساختمان مسکونی - شرکت معماری آسو

طراحی ساختمان مسکونی ، یک علم به‌روز و آمیخته با هنر است. این علم هنری می‌تواند فضاهای بی‌روح و سرد را به طرز شگفت‌آوری جذاب و با انرژی‌های مثبت کند. زمانی که خستگی خود را بعد از یک روز کاری به سمت خانه حمل می‌کنید، تنها جایی که می‌تواند انرژی دوباره‌ای به شما برگرداند فضای منزل است. در این فضا می‌توانید از تمامی دغدغه‌های خود دور شوید.

با دکوراسیون داخلی منزل خلق و خوی افراد آن مکان نیز تغییر می‌یابد. شما با طرح‌های خلاق، یک محیط جذاب برای خود ایجاد می‌کنید و حس مثبت آن را دریافت می‌نمایید. این طراحی باید به گونه‌ای باشد که با ورود یک فرد به محیط کاملا حس کاربردی بودن و مثبت بودن محیط را در خود احساس کند.

امروزه در قیاس با گذشته‌های حتی نه چندان دور مردم برای طراحی بخش‌های مختلف منزل و ساختمان خود اهمیت بسیار بیشتری قائل می‌شوند. در طراحی ساختمان مسکونی ، اعم از طراحی نمای ساختمان یا دکوراسیون داخلی منزل طراح باید در مورد عادات و افکار مردم شناخت داشته باشد و بتواند فضاهای کاربردی برای آنها خلق می‌کند.

در مورد دکوراسیون داخلی منزل مسکونی ، مسئله فراهم کردن مجموعه‌ای از لوازم و ابزار است که برای متمایز شدن و زیباتر کردن محیط ساختمان از آن استفاده می‌شود. شما وقتی وارد خانه‌ای می‌شوید اولین چیزی که به چشمتان می‌آید وسایل آن مکان از قبیل مبل ، فرش ، میز ناهارخوری ، لوستر ، انواع تابلو ، گلدان و غیره می‌باشد که اگر اصول چیدمان و انتخاب آن‌ها به درستی و زیبایی رعایت شده باشد مجذوب دکوراسیون آن خانه می‌شوید.

درباره طراحی سالن پذیرایی

یکی از بخش‌های مهم در طراحی ساختمان مسکونی ، اعم از طراحی آپارتمان یا طراحی ویلا ، طراحی سالن پذیرایی است. پذیرایی قسمتی کاربردی در هر خانه و ویلاست‌. هر فردی دوست دارد خودش و خانواده‌اش در یک محیط زیبا اوقات فراغت را بگذرانند و همچنین از مهمان‌هایش پذیرایی کند. در نتیجه بهتر این است که طراحی داخلی سالن پذیرایی را به روشی اصولی و کاربردی انجام دهید. پذیرایی زیبا و شیک می‌تواند هر فردی را که وارد خانه شما می‌شود مجذوب خود کند. تزیین و رنگ آمیزی دیوارهای پذیرایی ، طرح کفپوش ها و همین‌طور طرح و رنگ وسایل موجود در پذیرایی از نکات بسیار مهم در طراحی سالن پذیرایی هستند.

از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ اجتناب کنید. حضور یک تابلوی کوچک با مساحت قابل توجهی از فضای خالی در اطراف آن می‌تواند توی ذوق بزند. تابلوهای هنری باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بتوانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو به حساب آیند. اگر هم در شرایط خاصی تصمیم به نصب تابلوی کوچک داشتید پیشنهاد می‌کنیم تعداد آنها را افزایش دهید.

طراحی آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما اوپن بوده و یا طرح آشپزخانه شما جزیره است و از نشیمن قابل مشاهده است حتما به طراحی داخلی آشپزخانه خانه خود توجه لازم را داشته باشید؛ زیرا با ورود مهمان به خانه شما دکوراسیون آشپزخانه تان به وضوح توسط مهمان دیده می‌شود. بنابراین طرح ، رنگ کفپوش ، کابینت ها و دکوراسیون داخلی آشپزخانه از مهم‌ترین نکاتی هستند که در طراحی آپارتمان و منزل مسکونی شما موثرند.

نور و رنگ در طراحی ساختمان مسکونی

نور قادر است بر روی رنگها تاثیر بگذارد. به طور مثال نورهای زرد کمی گرما و زردی به رنگ اضافه می‌کنند. اما نورهای سفید ، موجب اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگها می‌شوند. قبل از انجام عملیات رنگ آمیزی ساختمان و آشپزخانه ، از علاقه‌تان به رنگ پیشنهادی خود مطمئن شوید. پیشنهاد دیگر شرکت معماری آسو به شما این است که آن رنگ را در جای کوچکی امتحان کنید. زمانی که از شدت روشنی، تیرگی و یا درخشندگی رنگ مطمئن شدید می‌توانید آن را برای کل فضا به کار ببرید. بهترین مکان برای امتحان یک رنگ جدید زیر نور همان مکانی است که زمان بیشتری را در آن سپری می‌کنید.

با طراحی دکوراسیون داخلی منزل فضاهای کوچک قدرت در طراحی آپارتمان و طراحی ویلا این را دارید که فضا را بزرگ‌تر از متراژ واقعی‌اش نشان دهید و همین‌طور فضاهای بزرگ را زیباتر و با جلوه‌ای خاص‌تر به نمایش بگذارید؛ اما این موضوع تنها جنبه زیبایی ظاهری محیط را در پی ندارد.

رنگها ، طرحها ، وسایل و اجسام همگی در این امر تاثیر دارند. وقتی از هارمونی رنگها برای وسایل و دیوارها کمک می‌گیرید، ارتباط خوبی با دنیای رنگها برقرار می‌کنید. همچنین با تغییر در چیدمان وسایل، انرژی جدیدی به محیط می‌دهید. یکی از دلایلی که باعث می‌شود با انرژی به سمت خانه برویم این است که آرامش خودمان را در این محیط پیدا کنیم.

فعالیت شرکت معماری آسو در زمینه طراحی ساختمان مسکونی

طراحی ساختمان مسکونی باید به روش اصولی انجام شود زیرا همان فضایی را طراحی می‌کند که شما بخش قابل توجهی از زندگی و اوقات خود را در آن سپری می‌کنید. طراحی ساختمان مسکونی و دکوراسیون داخلی منزل یک علم است که خیلی‌ها در آن مهارت کافی ندارند. شرکت معماری آسو پیشنهاد می‌کند کار طراحی داخلی منزل خود را به طراحان بادانش و باتجربه بسپارید.

در شرکت معماری آسو تلاش بر این است که طراحان و مهندسان فضایی را خلق کنند که تاثیرگذاری محیط با حضور در آن به خوبی درک شود. برنامه هرچه باشد چه طراحی ساختمان مسکونی جدید و چه بازسازی ساختمان ، تمام سعی ما در دفتر معماری آسو بر این است که اصول زیبایی شناسی ، تاثیرات رنگ ، نوع چیدمان وسایل و نحوه ارتباط چشمی با آنها، ترکیب بندی وسایل وغیره به خوبی رعایت شوند.

تیم طراحی و مهندسی دفتر معماری آسو ، در تمامی فعالیت‌های خود در تمامی زمینه‌ها از طراحی ساختمان مسکونی تا طراحی آپارتمان و طراحی ویلا دوبلکس ، در تعامل با کارفرما نیازهای فضایی ساکنان ساختمان مسکونی را ارزیابی و یک برنامه جامع و زمان‌بندی‌شده ارائه می‌دهند تا شما به عنوان مشتری بتوانید هزینه‌ها و زمان‌بندی پیش از تصمیم‌گیری را ارزیابی کنید. ما طراحی می‌کنیم اما در نهایت این شما هستید که به عنوان ساکن اصلی ساختمان سبک دلخواه و مد نظر خود را برای طراحی ساختمان مسکونی پیاده می‌کنید و به دست می‌آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *