طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت

تاثیر طراحی فودکورت و رستوران بر روی قضاوت مشتری‌ها

طراحی فودکورت - دفتر طراحی معماری آسو

طراحی فودکورت و رستوران تنها به طراحی داخلی محدود نمی‌شود. شاید طراحی خارجی و نمای بیرونی رستوران به اندازه طراحی داخلی اهمیت داشته باشد. در اصل طراحی فودکورت و رستوران به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می‌شود.

یک اشتباه در میان کسانی که قصد راه اندازی رستوران یا طراحی فودکورت و فست فود و کافه را دارند این است که از افراد آماتور و غیر حرفه‌ای و ناآگاه به اصول طراحی کمک می‌گیرند. در حالی که هم در زمینه طراحی و هم در زمینه ساخت و اجرا یک تیم مهندسی متخصص و بادانش می‌تواند تفاوت‌های بزرگی را برای شما با دیگران رقم بزند. شاید هرگز نتوانید تصور کنید که این امر تا چه حد می‌تواند در طولانی مدت در کار شما پیشرفت و تحول ایجاد کند. بنابراین حتما از افراد متخصص و حرفه‌ای که دارای علم، دانش و مهارت هستند بهره بگیرید. دفتر معماری آسو خدمات یکپارچه طراحی تا اجرا و ساخت را در زمینه طراحی فودکورت ، طراحی فست فود و رستوران ، طراحی کافه و همچنین بازسازی ساختمان در اختیار شما مشتریان قرار می‌دهد.

اهمیت محل قرار گیری در طراحی فودکورت و رستوران

موضوع دیگری که در طراحی رستوران و فودکورت باید به آن دقت داشته باشید، مکان و محلی است که فودکورت و یا رستوران در آنجا قرار دارد. به طور مثال اگر در یک شهر ساحلی اقدام به راه اندازی رستوران و فودکورت می‌کنید طراحی آن با طراحی برای رستوران های داخل شهر کاملا متفاوت خواهد بود. همین مسئله در طراحی کافه و فست فود هم صدق می‌کند. در اصل محل قرارگیری رستوران ، فودکورت ، کافه یا فست فود تعیین‌کننده سبک و گرایش در معماری شماست.

یادتان باشد که اولین نگاه مشتری، نگاه به طراحی خارجی و سردر است، بعد داخل رستوران و فودکورت. نمای بیرونی رستوران و فودکورت باید متناسب با درون آن باشد. به این معنی که فرد با دیدن طراحی بیرونی متوجه شود که این رستوران و فودکورت لوکس و مجلل است یا ارزان‌ قیمت. معماری‌های خاص و شیک یا استفاده از رنگ‌های درخشان و پر زرق و برق نشان‌دهنده لوکس بودن فضای داخلی رستوران ، کافه یا فودکورت است. این مسائل به خصوص برای رستوران ها و فودکورت های جاده ای اهمیت دارد. زیرا رانندگانی که با ماشین به سرعت از جاده عبور می‌کنند ، در زمانی که در جاده هستند تنها از نمای بیرونی رستوران و فودکورت می‌توانند متوجه بشوند که این یک رستوران و فودکورت شیک و مجلل با قیمت‌های بالاست یا قیمت‌های مناسبی دارد.

نمای بیرونی در فودکورت و رستوران

از ابتدای شروع به راه اندازی رستوران و فودکورت باید به این مسئله توجه داشته باشید که طراحی فودکورت و رستوران را باید طوری انجام دهید که نمای بیرونی آن از دید مشتریان جذاب و جالب باشد. منظور از طراحی خارجی ، نمای بیرونی ساختمان ، سردر و نماد رستوران و فودکورت است. دقت داشته باشید که نمای بیرونی رستوران باید به گونه‌ای باشد که نظر مشتریان را به خود جلب کند. تابلوها باید جالب و تاثیرگذار و از طرفی متمایز از بقیه رستوران ها باشد. به طوری که وقتی یک مشتری در جاده با ماشین خود از کنار رستوران شما میگذرد یا در یک مجتمع بزرگ تفریحی یا پاساژ یا درون ترمینال از کنار فودکورت شما عبور می‌کند، تابلوی ورودی رستوران یا فودکورت به نظرش منحصر به فرد و جذاب بیاید.

همچنین تابلوی ورودی رستوران و فودکورت باید کاملا روشن و واضح و بازگوی داخل آن باشد، به طوری که حتی زمانی که فردی از کنار رستوران و فودکورت عبور می‌کند بتواند در لحظه و به راحتی تابلو را ببیند و آن را به خاطر بسپارد. از طرفی ورودی باید هماهنگی کاملی با معماری داخلی رستوران و فودکورت داشته باشد. شکی نیست که در طراحی ، رنگ ها بسیار مهم هستند. در دنیای امروز هزاران نوع تابلوی تبلیغاتی وجود دارد که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع به بازار عرضه می‌شود. شما باید در انتخاب این نوع تابلوها دقت زیادی به خرج دهید.

ممکن است رستوران شما در محله شلوغی از شهر قرار گرفته باشد یا فودکورت در ازدحام انواع دیگر غرفه‌ها و مغازه‌ها در ترمینال و مجتمع محصور باشد. ممکن است اطراف شما پر از سردرها و تابلوهای متنوع و رنگارنگ باشد، بنابراین باید رنگ و طرحی را انتخاب نمایید که بتواند تمایز را در بین بقیه سردرها و تابلوها به وجود آورد.

قضاوت مشتری در مورد طراحی فودکورت و رستوران

در طراحی کافه ، رستوران ، فودکورت و فست فود نمای بیرونی باعث جلب نظر مشتریان می‌شود و آنها را به ورود به داخل تشویق می‌کند. نمای بیرونی اولین پیامی است که مخاطب دریافت می‌کند و بر روی قضاوت او در مورد فضای داخلی و کیفیت غذا و بهداشتی بودن آن قطعا تاثیر خواهد گذاشت. چنانچه ظاهر ساختمان و تجهیزات مناسب نباشد مردم همیشه با شک و تردید رستوران و فودکورت شما را انتخاب می‌کنند و با خود می‌گویند که آیا غذای اینجا سالم و بهداشتی و باکیفیت است یا خیر. طراحی درست و به جای محیط خارجی مانع این پیش‌داوری‌های منفی می‌شود. اگر ظاهر رستوران و فودکورت جالب باشد به داخل می‌رود و به مشخصات دیگر آن نیز نگاهی می‌اندازد. در اصل طراحی بیرونی و داخلی می‌تواند عامل نیرومندی برای تصمیم جهت بازگشت مجدد مشتری به فودکورت و رستوران باشد.

شرکت طراحی معماری آسو در تلاش است که با رعایت اصول برندینگ ، طراحی معماری را اولین قدم جهت برندینگ کسب و کار قرار دهد. لذا بهره‌مندی از متخصصین این حوزه در کنار معماران و طراحان داخلی مجموعه این هم‌افزایی را به وجود می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *