بازسازی ساختمان و نوسازی منزل, راه اندازی رستوران با خدمات یکپارچه, طراحی تجاری, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت, طراحی کافه

طراحی داخلی فودکورت و تفاوت فودکورت و رستوران

طراحی داخلی فودکورت بایایپلاس

تفاوت اصلی فودکورت و رستوران در واقع طراحی داخلی فودکورت است در ابتدا بیاید با تاریخچه و تعریف فودکورت بیشتر آشنا شویم

اولین بار در سال 1974مرکز خرید پاراموس پارک Paramus Park در نیوجرسی آمریکا شاهد اولین  فودکورت موفق بودیم. پیش از آن در سال 1971 تلاش‌های در این زمینه شد که با موفقیت همراه نبود. در سال‌های بعد شاهد رشد و راه اندازی انواع  فودکورت‌ها در سرتاسر جهان بودیم. در واقع  فودکورت یک سالن بزگ است که دور تا دور آن از فست فود‌ها و رستوران‌های متعددی تشکیل شده در وسط آن صندلی‌های یک شکلی قرار دارد که افراد پس از تهیه غذای خود غذای خود را در آن‌جا میل می‌کنند.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی واژه سرای غذا را معادل فارسی  فودکورت قرار داده است

طراحی داخلی فودکورت

در طراحی فودکورت باید نکات زیادی را در نظر گرفت. از آن جایی که  فودکورت فضایی است با انواع رستوران و فست فود سیستم تهویه نقش مهمی را ایفا می‌کند یک تهویه هوای مناسب هم برای کارکنان و هم برای مشتریان از اولویت‌های ضروری طراحی است .

بخش دیگری که در طراحی داخلی فودکورت باید در نظر داشت جریان حرکت است ، شما می‌بایست در نظر داشته باشید که افراد زیادی به سهولت در سالن و بین میز وصندلی‌ها حرکت کنند.

ایده اصلی به وجود آمدن  فودکورت‌ها این بود که مشتریان بدون جابه‌جایی شهری در همان مرکز خرید باقی بمانند و پس از میل غذا و اندکی استراحت به ادامه خرید خود بپردازند.یکی از نکاتی که در طراحی فودکورت می‌بایست به آن توجه داشت راحتی و آسایش مشتریان است ، مشتریان معمولا پس از خستگی ناشی از خرید برای صرف غذا و استراحت به  فودکورت مراجعه می‌کنند.پس انتخاب صندلی و طراحی باید به گونهی باشد که راحتی و آسایش را برای آن‌ها همراه داشته باشد.

بخش بعدی که در طراحی داخلی فودکورت باید در نظر داشت نورپردازی است میزان نور  فودکورت باید به نحوی باشد که مشتریان در آن احساس راحتی کنند همچنین یک نورپردازی مناسب و ایجاد جلوه‌های زیبا باعث جذاب‌تر دیده شدن غذا‌ها و همچنین افزایش اشتها مشتریان می‌شود.

مراحل راه اندازی رستوران

رستوران یک شغل با فضایی به شدت رقابتی است همین امر باعث شده که شما برای راه اندازی رستوران نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و هدف‌مند دارید که می‌بایست تمام آنها به دقت انجام دهید به 3 مورد از مهمترین این مراحل که توجه کمی به آنها می‌شود ولی نقش بسیار مهمی دارد می‌پدازیم :

بازار هدف

شما باید بدانید که مشتریانی که قصد جذب آنهارا دارید در چه رنج و گروه سنی می‌باشند. سپس منو و طرحی رستوران خود را به صورت اختصاصی برای جذب آن گروه انجام دهید. طبق تحقیقات درباره بازار هدف رستوران‌ها در کشور‌های پیشرفته مشتریان به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

گروه X : این گروه دهه چهارم و پنجم عمر خود را سپری می‌کنند و بیشتر به دنبال محیط‌های کامل و خانوادگی هستند تا ساعات خوشی را درکنار خانواده در محیطی آرام و دلپذیر سپری کنند.

گروه Y : گروه جوانان یا Young که به اختصار به آنها گروه Y می‌گویند این افراد با رنج سنی حداکثر 25 سال درصد بالایی از همه جوامع را شامل می‌شوند و بازار هدف مناسبی برای انواع فست فود‌ها ار جمله پیتزا فروسی و انواع برگر هستند.

گروه سالمندان : این گروه که معمولا افراد 60 سال به بالا را شامل می‌شوند و داری حقوق بازنشستگی هستند بیشتر به دنبال رستوران‌های خانوادگی با کیفیت و قیمت مناسب هستند. برای این گروه ارزش غذایی حائز اهمیت است.

وقتی بازار هدف خود را انتخاب کردید طبق آن اقدام به تاسیس نوع خاصی رستوران یا فست فود می‌کنید.

موقعیت مکانی رستوران

موقعیت مکانی رستوران بسیار مهم است .شما می‌بایست پیش از راه اندازی فست فود یا رستوران خود تحقیقات کامل و جامع درباره موقعیت آن داشته باشید در این تحقیقات شما می‌بایست به پارامترهای جای پارک ،دسترسی ،میانگین سنی افراد آن محله و رقبا یعنی سایر فست فود‌ها و رستوران‌های اطراف توجه داشته باشید.

انتخاب اسم و طراحی لوگو

در این مرحله از راه اندازی فست فود یا رستوران خود شما می‌بایست یک اسم برای رستوران یا فست فود خود انتخاب کنید. این اسم می‌بایست روان باشد و در ذهن بماند همچنین می‌تواند موقعیت مکانی یا نوع کار شما را در خود جای دهد.

در مرحله بعد نوبت به طراحی لوگو برای رستوران یا فست فود می‌رسد. دراین مرحله نسبت به اسم، موقعیت، نوع رستوران یا فست فود،تم و غیره یک لوگو طراحی می‌کنید که البته بهتر است این کار را به یک حرفه‌ای بسیپارید زیرا این لوگو در تراکت‌ها، سایت، منو و کارت ویزیت قرار خوهد گرفت. پس بهتر است که خساست را کنار بگذارید.

طراحی فست فود

جدای از کیفیت غذا و خدماتی که ارائه  می‌دهید نمای بیرونی است باعث جلب توجه و جذب مشتریات تازه می‌شود.در نظر داشته باشید که بیشتر مشتریان و بازار هدف شدما را جوانان یا همان گروه Y تشکیل می‌دهند پس از طرح‌های پر زرق و برق استفاده کنید، همچنین می‌بایست نمای بیرونی شما با طراحی داخلی و تم شما همخوانی داشته باشد.

از آنجایی که مشتریان مدت زمان کمتری در فست فود‌ها نسبت به رستوران هستند و همچنین رنج سنی پایین‌تر مشتریان شما می‌توانید از ترکیب رنگ‌های شادتر، پر زرق و برق‌تر و نقوش بیشتری در فضای داخلی و دیوار‌ها استفاده کنید.

طراحی کافه

طبق آمار در کشورهای پیشرفته تمام افراد جامعه حداقل یکبار در هفته به کافه مراجعه می‌کنند پس شما باید توجه داشته باشید طراحی کافه یک موضوع پیچیده و مهم پیش از راه اندازی کافه خواهد بود.

بعد از تحقیق درباره موقعیت مکانی و برسی اقشار محل کافه خود که در بالا توضیح دادیم به قسمت طراحی داخلی کافه می‌رسیم . سعی کنید در طراحی منو و فضای کلی کافه خلاقیت  داشته باشید . برخی از مردم دوست دارند هنگام نوشیدن قهوه به تماشای شلوغی و عبور رهگذران خیابان بپردازند،اگر برایتان امکان دارند صندلی کنار پنجره داشته باشید .استفاده از کتابخانه در دکوراسیون کافه ایده جذابی خواهد بود.

فرقی نمی‌کند که شما کدام سبک از طراحی داخلی کافه را انتخاب می‌کنید یا از چه نوع صندلی در کافه خود استفاده می‌کنید مسئله‌ای که باید همواره در نظر داشته باشید این است که ظرفیت کافه شما چقدر است سپس نسبت به آن ظرفیت اقدام به تهیه و اننخاب سبک طراحی ، نوع صندلی ، چیدمان صندلی و تهویه مناسب کنید. همواره این نکته را در نظر بگیرید که مشتریان فضای کافی برای عبور از میان صندلی‌ها را در کافه دارند.

چند سبک عالی طراحی برای طراحی رستوران ،کافی شاپ و فست فود

با چند طرح عالی بیشتر آشنا می‌شویم اما قبل از آن نکات زیر را در نظر داشته باشیدکه :

در طراحی رستوران باید توجه داشته باشید که قصد جذب کدام گروه را دارید سپس طرح مورد تایید گروه هدف خود انتخاب کنید.

در طراحی فست فود سعی کنید از رنگ‌های شادتر و طرح‌های امروزی تر و مدرن‌تر استفاده کنید در طراحی کافه و طراحی فست فود سعی کنید تا می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید.

در طراحی کافه دست شما کمی بازتر است، اما باید قبل از طراحی بدانید که یک کافه رسمی می‌خواهید یا خودمانی .

سبک صنعتی

این سبک در خیلی از کافه‌ها و فست فودها اجرا شده و با آن آشنایی نسبی دارید یکی از خاصیت‌های این منحصر به فرد این سبک کم هزینه بودن آن در کنار جذابیت خاص خود است در این سبک از لامپ‌های بزرگ صنعتی استفاده می‌شود و لوله کشی و تاسیسات با اندکی تغییر قابل مشاهده هستند شما می‌توانید در اجرای این سبک از بازسازی ساختمان قدیمی استفاده کنید.البته بازسازی ساختمان یک امر تخصصی است حتما برای این کار به یک دفتر معماری یا یک شرکت معماری معتبر مراجعه کنید.

طراحی صنعتی کافه بایایپلاس

سبک وینتج

این سبک بیشتر مورد توجه گروهی خاص است و مورد پسند همهگان نیست در این سبک بیشتر از لوازم قدیمی و عتیقه برای پر کردن فضای کافه استفاده می‌شود.

سبک مدرن

این سبک محدودیت کمتری نسبت به باقی سبک‌ها دارد و دست شما را در طراحی باز‌تر گذاشته اما مسئله‌ای که در این سبک باید به آن توجه داشت جزئیات و نحوه چیدمان صندلی‌ها است .

سبک روستایی یا روستیک

این سبک کمتر در ایران استفاده شده و شما با استفاده از این سبک جذابیت خاصی به کافه یا رستوران خود خواهید بخشید در این سبک متریال اصلی چوب وسنگ است و قرار است که فضای خودمانی روستا را برای مشتریان تداعی کند.

شرکت معماری

برخی کار‌ها تخصصی هستند و نیاز به حضور و نظر یک کارشناس دارند. طراحی هم از این قضیه مستثنی نیست. در طراحی رستوران یا طراحی داخلی فودکورت و غیره نیاز به یک معمار یا طراح داخلی وجود دارد. تا با استفاده از علم و تجربه خود کار طراحی و راه اندازی را با سرعت بیشتر، کاهش هزینه‌ها و رعایت نکات ایمنی انجام دهد. برای این کار به یک دفتر معماری خوب و معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *