طراحی بوتیک, طراحی تجاری, طراحی دکوراسیون فروشگاه, طراحی مغازه

ایده های جدید برای طراحی دکور مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه بایاپلاس

طراحی دکور مغازه نقش بسزای در فروش و سود دهی کسب کار شما دارد. توجه به این مسئله در کنار طراح ویترین و غیره به طور کلی طراحی مغازه می‌تواند موفقیت کسب و کار شما را تا حد زیادی تضمین کند. بهتر است کار طراحی مغازه را به یک دفتر معماری معتبر بسپارید تا تمام فرایند به صورت علمی و دقیق انجام شود. یک دفتر معماری معتبر با داشتن یک کادر مجرب و با تجربه می‌تواند طراحی مغازه شما را به نحو احسن انجام دهد و شما را در راه اندازی فروشگاه خود چندین قدم جلو بی‌اندازد.

راه اندازی فروشگاه

راه اندازی فروشگاه در عصر امروزه شامل عواملی مانند موقیت مکانی ، طراحی دکور ، طراحی ویتیرن و غیره می‌شود که باید به آن‌ها توجه نمود. یک طراحی خوب نه تنها باعث بهبود نمایش محصولات شما می‌شود بلکه باعث افزایش سود دهی و پیشرفت کار شما می‌شود.

در راه اندازی فروشگاه توجه کنید ایجاد یک ساختار جدید و طراحی مناسب در بخش‌های فروشگاهی و خرده‌فروشی‌ها خود عاملی برای رقابت میان آن‌ها می‌باشد.

یکی از موارد بسیار مهم در راه اندازی فروشگاه انتخاب موقعیت مکانی آن است ،زیرا موقعیت مکانی مناسب خدمات رفاهی بهتری را برای مشتریان ایجاد می‌کند و همچنین اهمیت زیادی از لحاظ میزان فروش دارد . تغییر موقعیت مکانی برای فروشگاها ممکن است به آن‌ها ضرر برساند پس بهتر است در تصمیم گیری خود را با شرکت معماری مشورت نماییم.

شرکت معماری با توجه به فروشگاه و نوع نیازها و خواسته‌های شما به طراحی فروشگاه شما می‌پردازد. به عنوان مثال اگر شما خواستار آسایش و رفاه مشتری خود می‌باشید باید عواملی مانند پارکینگ ،سیرکولاسیون مناسب ،سرویس‌ها و غیره را فراهم آورید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه در عصر امروزه موارد بسیار زیادی را برای جذب مشتری در‌بر می‌گیرد ،برای مثال:

چیدمان: در فروشگاه‌ها درب ورودی و درب خروجی از یکدیگر جدا هستند و برای کنترل جمعیت با یکدیگر فاصله دارند. و اگر شما به کالایی که در نزدیکی درب ورودی است نیاز دارید برای پرداخت هزینه‌اش باید مسیری که به صندوق‌دار می‌رسد را طی کنید ،در طی این مسیر می‌توانید با چیدمان مناسب کالاها ،بسیاری از مشتریان خود را به آن‌ها مجذوب کنید ،یا کالایی‌هایی را که آن‌ها فراموش کرده‌اند را به یادشان بیاورید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه را می‌توانید با ایجاد غرفه‌های گل یا غذا در نزدیکی در‌های ورودی جذاب‌تر کنید چون که نزدیک درب ورودی هستند شما خریدی انجام نداده‌اید به سمتشان جذب می‌شوید.

مواد غذایی که احساس طراوت و شادابی میبخشند مانند نان ،سبزیجات ،میوه‌ها در نزدیکی درب ورودی مشاهده می‌کنید و قرارگیری غذا‌ها و میوه‌ها باعث می‌شود اشتها شما بیشتر شود و تمایل بیشتری برای خرید داشته باشید. مواد فاسد شدنی مانند گوشت ،پنیر ،لبنیات و مرغ که همواره نیاز همیشگی خریداران می‌باشد در انتهای رستوران چیده می‌شوند تا شمار را مجبور کند تا دیگر کالاها را نیز نگاه کنید. سیرکولاسیون حرکتی مشتریان باید به گونه‌ایی باشد که مشتریان دسترسی راحت داشته باشند در عین حال راه میان بر نزنند تا دیگر محصولات را ببینند.

طراحی داخلی فروشگاه اگر قابل برچیده شدن و تغییر شکل باشند بسیار جلب توجه می‌کند و از یکنواختی فروشگاه می‌کاهد و می‌توانید محصولات خود را به شکل‌های متفاوتی به نمایش بگذارید و آن‌ها را هر بار به صورت ماهرانه معرفی کنید تا توجه خریداران را جلب کنید. حتی اجناسی که در حراج هستند را با به نمایش گذاشتن ماهرانه آن‌ها می‌توانیم به فروششان کمک کنیم

طراحی داخلی فروشگاه باید به گونه‌ایی باشد که اجناس پر فروش در مکان‌هایی باشند که در معرض دید قرار داشته باشند در چیدمان قفسه‌ها می‌توان اواع مختلفی از جمله زاویه‌دار ،رنگی و ظروف و تکیه گاه‌ها استفاده نمود.

چیدمان زاویه‌دار

این چیدمان یک چیدمان رایج در طراحی داخلی فروشگاه است ،در میوه‌فروشی نیز بسیار دیده می‌شود که به آن چیدمان زاویه‌دار یا پلکانی می‌گویند. این چیدمان از جلو در پایین‌ترین سطح خود و از عقب در بالاترین سطح خود محصولات را قرار می‌دهد.  این تکنیک برای  زمانی است که محصولات بیشتری را در یک فضای کمتر نمایش بدهیم. این نوع از چیدمان‌ها باعث افزایش جذابیت شده و تنوع بسته‌بندی محصولات به تنوع چیدمان آن کمک می‌کند.

دیوار قدرت

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی دکور مغازه ، طراحی و چیدمان دیوار قدرت است. فروشندگان وکسبه به خوبی بر اهمیت دیوار قدرت واقف اند. در اصطلاح به اولین دیواری که مشتری به آن مواجه می‌شود دیوار قدت می‌گویند.طبق برسی‌خای انجام شده و مطالعات میدانی اکثر مشتری‌ها به محض ورود به مغازه به سمت راست می‌روند.

طراحی بوتیک

یکی از شغل‌های پر در آمد در دنای امروز بوتیک‌ها هستند.بوتیک‌ها هم مانند تمامی کسب‌وکار‌ها به طراحی نیاز دارند. قبل از اینکه به سراغ راه‌اندازی و طراحی بوتیک خود بروید به یک مغازه نیاز دارید. مجتمع‌های تجاری یک انتخاب خوب برای شروع کسب‌وکار بوتیک هستند.در انتخاب مجتمع‌تجاری نیز وسواس به خرج داده و حتما درباره مراجعین آن تحقیقات لازم‌ را به عمل بیاورید.سعی کنید مجتمع تجاری را انتخاب کنید که در آن اصول طراحی مجتمع تجاری رعایت شده باشد. از رعایت اصول طراحی مجتمع تجاری می‌توان به رعایت ارتفاع سقف ، وجود تعداد مکفی آسانسور و پله برقی ، وجود مسیر برای افراد معلول و کم توان و غیره نام برد. پس از آن نوبت به انتخاب نوع بوتیکی که قصد راه‌اندازی دارید می‌رسد به عنوان مثال اگر در یک مجموعه یا خیابان بوتیم زنانه به حد اشباع رسیده به سراغ راه اندازی بوتیک مردانه بروید. بعد از انتخاب مغازه و نوع بوتیک نوبت به نشان‌دادن محصولات می‌رسد.  شلف‌های دیواری و باکس‌های زمینی می‌توانند انتخاب جذابی برای نمایش کالا‌ها باشند. شلف‌های دیواری و باکس‌های زمینی با دارا بودن تنوع خوبی در رنگ بندی و طراحی دست شما را رعایت دکوراسیون مغازه باز می‌گذارند.

مانکن‌ها

بوتیک و مغازه لباس فروشی بدون وجود مانکن تقریبا غیر ممکن است. مانکن‌ها به لباس روح می‌بخشند و به خوبی به خریدار‌ها و مشتری‌ها نشان می‌دهند که یک لباس چگونه بر روی تن سوار می‌شود.در استفاده از مانکن‌ها خلاقیت داشته باشید. استفاده از مانکن‌ها در حالت ساده و ایستاده یک انتخاب مناسب ولی محتاطانه است. سعی کنید از مانکن‌ها در پز‌‌ها و ژسته‌های متفاوت و جذاب استفاده کنید.

محل استراحت

در طراحی داخلی باید به راحتی مشتری توجه زیادی کرد. مشتری باید لباس‌ها و محصولات را به خوبی ببیند و انتخاب کند. طراحی و اجرای یک محل استراحت می‌تواند مشتری‌ها را زمان بیشتری در فروشگاه شما نگه‌دارد.در خیلی از موارد همراهان به علت خستگی مدام مشتری را مجاب به اتمام خرید می‌کنند. با قرار داد محل استراحت می‌توانید برای خریدار فرصب بیشتری برای انتخاب و خرید فراهم کنید.

انتخاب رنگ مناسب

در طراحی بوتیک سعی کنید از تضاد و هماهنگی رنگ‌ها استفاده کنید. بین بخش‌های مختلف مغاره از اختلاف رنگ استفاده کنید مثلا رنگ دیوار‌‌های اتاق پرو را متفاوت از باقی فروشگاه انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون مغازه بایاپلاس

اتاق پرو

امروزه طراحی و در نظر گرفتن فضایی برای پرو لباس‌ها  به یکی از ملزومات بوتیک‌ها تبدیل‌ شده است. خریدار تا نتواند یک محصول یا یک لباس را به خوبی نبیند و لمس نکند آن لباس را خریداری نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *