طراحی بوتیک, طراحی دکوراسیون فروشگاه, طراحی مغازه, مقاله

ایده های جدید برای طراحی ویترین بوتیک زنانه

طراحی ویترین بوتیک زنانه پایاپلاس

طراحی ویترین بوتیک زنانه اولین و از مهم ترین بخش‌های طراحی بوتیک است. در این مقاله بیشتر با طراحی بوتیک ، طراحی داخلی بوتیک ، طراحی دکوراسیون فوشگاه و طراحی ویترین بوتیک زنانه آشنا می‌شویم:

طراحی ویترین بوتیک زنانه

ویترین فروشگاه تاثیر بسزایی در افزایش فروش فروشگاه‌ها دارد اما طراحی ویترین در بوتیک‌های زنانه از اهمیت بالاتری برخوردار است در طراحی ویترین بوتیک زنانه باید دقت و خلاقیت زیادی به کار برد این کار به علت اهمیت و پیچیدگی‌هایی که دارد بهتر است توسط یک طراح مجرب انجام شود.حتما برای انتخاب طراح ،طراحی ویترین بوتیک زنانه و همچنین مشاوره به یک دفتر معماری یا شرکت معماری معتبر و حرفه‌ای مراجعه کنید، زیرا شرکت معماری با دارا بودن طراح‌های مجرب و کار کشته و همچنین تجربه وعلم بالا می‌تواند تاثیر بسزایی در جذابیت فروشگاه شما و در پی آن افزایش فروش و سود دهی بوتیک شما داشته باشد.

ویترین بوتیک زنانه یک نمونه ، تبلیغ ، معرفی کیفیت و نوع محصولات داخل مغازه است و علاوه بر جلب توجه وظیفه اعتماد سازی و تبلیغات برای مغازه شما را نیز ایفا می‌کند.در طراحی ویترین همواره باید به نکاتی زیر توجه داشت که در باره هرکدام از آن‌ها توضیح مختصری خواهیم داد :

  • نور پردازی
  • استفاده صحیح از رنگ‌‌ها
  • مدل‌ها
  • توجه به تغییرات فصلی

نورپردازی

نورپردازی معمولا به وسیله لامپ‌های مختلفی از طیف‌های رنگی مختلف با دلیل و اهداف یکسانی انجام می‌شود، دادن دید کافی به مشتری و جلب توجه . از شیوه‌های نور پردازی می‌توان از چراغ‌های سقفی روکار و یا توکار ، آویزها و لوسترها، انواع چراغ‌های نورمخفی استند و آباژور و چراغ‌های استوانه‌ای یا سیلندری با نور هدایت شونده وغیره استفاده کرد. نورپردازی بوتیک‌ها باید به نحوی باشد که بازتاب نور به خوبی از اجناس داخل فروشگاه به چشم مشتری برخورد کند

استفاده صحیح از رنگ‌ها

همان طور که در بالا در باره وظایف ویترین صحبت کردیم یکی از اصلی ترین وظایف ویترین جلب توجه است. استفاده از صحیح از رنگ‌های مختلف در می‌تواند قدم بزرگی در داشتن یک ویترین ایده آل برای شما باشد. اما همواره به یاد داشته باشید که رنگ‌های مختلف و جیغ در کنار هم تأثیر عکس بر روی طراحی و جذابیت ویترین شما داشته باشد هنر شما در کنار هم چیدن ترکیب‌ رنگ‌ها به نحو صحیح آن است به عبارت دیگر به وجود آوردن هماهنگی رنگ بین محصول و تم ویترین ، متریال ویترین و محصولات دیگری که در ویترین وجود دارند.شما می‌توانید با نورپردازی صحیح جلوه این رنگ‌‌ها را در ویترین 2 چندان کنیدبه عنوان مثال برای این کار ‌می‌توانید از لامپ‌های نئون لامپ‌های مخفی و غیره استفاده کنید.

مدل‌ها

مانکن‌ها یا مدل‌ها از اواخر قرن 19 دهم به وجود آمدن و از همان زمان کمک بسیاری به صنعت مد و بوتیک‌ها کردند.اما موضوع امروز تاریخچه و کاربرد مانکن‌ها نیست بلکه استفاده از مانکن‌ها در ژست‌ها و پز‌های صحیح اما متفاوت است.استفاده از مانکن‌ها در حالت ساده و ایستاده اشتباه نیست اما قدیمی و تکراری شده است.

تمام فروشندگان لباس به خوبی می‌دانند که لباس‌های تن مانکن از استقبال بیشتری برخوردارند زیرا مشتریان دید کامل و جامع‌تری به لباس‌های تن مانکن نسبت به رگال دارند.

توجه به تغییرات فصلی

در اواخر هر فصل محصولات ویترین خود را به محصولات فصل بعد تغییر دهید. به عنوان مثال با نزدیک شدن به ماه‌های سرد سال یعنی اواسط و یا اواخر ماه شهریور محصولات ویترین خود را با محصولات مربوط به پاییز یا اصطلاحا پاییزه جابه جا کنید با این کار به مشتریان این پیام را القا خواهد کرد که محصولات شما به روز است و آنها می‌بایست به صورت مرتب به مغاره شما سر بزنند.

*احتیاط

  • از شلوغی بی مورد و بیش از حد ویترین خود بپرهیزد با این کار تمرکز مشتری را در انتخاب از او می‌گیرید همچنین ترکیب رنگ و هارمونی ویترین خودر را به هم می‌ریزید.
  • ویترین مغازه شما بیلبرد تبلیغاتی نیست . آن را پر از آگهی‌های تخفیف و off نکنید با این کار دید مشتری را کاهش می‌دهید.
  • سعی کنید بین طراحی داخلی بوتیک و ویترین همخوانی و هارمونی وجود داشته باشد.
  • برای طراحی بوتیک ، طراحی مغازه و طراحی ویترین حتما از یک طراح شماوره بگیرید یا به یک شرکت معماری مراجعه کنید.

طراحی داخلی بوتیک

بعد از طراحی ویترین به طراحی داخلی بوتیک می‌رسیم که اهمیتش کمتر از ویترین‌ نیست. طراحی داخلی بوتیک شامل رعایت به نکات ریز و درشت زیادی می‌شود که حتما باید زیر نظر یک دفتر معماری و توسط یک طراح مجرب و کارکشته انجام شود . طراحی داخلی بوتیک باید به نحوی باشد که مشتری به راحتی به تمام اجناس دسترسی داشته باشد اگر فضای بوتیک شما اجازه می‌دهد مکانی را برای استراحت همراهان در نظر بگیرید معمولا آقایان زودتر از خانم‌ها از خرید خسته می‌شوند و مدام آنها را مجاب می‌کنند که از ادامه خرید دست بردارند .توجه به رنگ‌ها در طراحی داخلی بوتیک هم مانند طراحی ویترین یکی از مهم‌ها است. استفاده از رنگ موجب جلب توجه و زیبایی بوتیک شما می‌شود . نسبت به نوع بوتیک از یک یا چند رنگ به صورت غالب استفاده کنید البته با در نظر گرفتن هارمونی رنگ به عنوان مثال برای بوتیک پسرانه می‌توانید از رنگ‌های آبی ، سبز و قرمز و یا برای بوتیک‌های دخترانه از رنگ‌های گلبهی ، صورتی ،بنفش کمرنگ و یاسی استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسون فروشگاه در جذب مشتری و القای حس خوب به مشتریان می‌تواند تاثیر زیادی در موفقیت وفروش داشته باشد. طراحی دکوراسیون فروشگاه عبارت است از طراحی سقف ، قفسه بندی ، نورپردازی ، کفپوش ، کاغذ دیواری ، ویترین ، چیدمان وسایل و غیره. طراحی نورپردازی داخلی مغازه و ویترین نیز می‌تواند روی زیبایی و جذاب‌تر به نظر رسیدن طراحی دکوراسیون فروشگاه تاثیر گذار باشد از این رو بهتر است انجام این کار ‌را به یک تیم طراح یا دفتر معماری واگزار کنید.محیط فروشگاه باید یک محیط دارای آرامش باشد تا مشتری با آسودگی کامل به خرید خود بپردازد یکی از عناصر اصلی در طراحی داخلی بوتیک و دکوراسیون آن است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید که هم از نظر طرح ، رنگ و متریال با باقی بوتیک هارمونی و هماهنگی داشته باشد به عنوان مثال استفاده از موکت یک گزینه خوب است زیرا علاوه بر حذف نویز محیطی باعث آرامش فضا می‌شود و هم تنوع رنگ و طرح دارد و تغییر دکوراسیون را هم آسان و آرزان‌تر می‌کند.

یکی از اصلی ترین نکات در طراحی مغازه سیرکولاسون و مسیر حرکتی است شما می‌بایست دکوراسیون را طوری طراحی کنید که مشتری تمامی اجناس را مشاهده کند و همچنین افراد بتوانند در مسیر رفت و آمد توقف کنند و به مشاهده اجناس بپردازند. بهترین اجناس را در ارتفاع دید مستقیم افراد قرار دهید.طراحی مغازه پایا پلاس

طراحی مجتمع تجاری

طراحی مجتمع تجاری یک امر فوق‌العاده پیچیده و سخت است مجتمع‌های تجاری شامل بخش‌های زیادی می‌شوند که برخی از آنها مثل پارکینگ اجباری است. مجتمع‌های تجاری معمولا از بخش‌های واحد تجاری، هایپر مارکت، فودکورت و رستوران ، تفریحی و فرهنگی ،مدیریت و اداری، پارکینگ ، انبار ، بارانداز و تاسسیات تشکیل شده است که تیم طراحی باید نمای بیرونی و داخلی و این بخش‌ها را به گونه‌ای طراحی کنند که بایکدیگر هارمونی وهمانگی داشته باشند.

تاسیسات : برای فراهم آوردن آرامش محیطی برای استفاده کنندگان نیاز به زیر ساخت‌های است که به مجموعه آنها تاسیسات می‌گویند مانند اتاق تعمیرات ، اتاق نظافت، اطلاعات ، تاسیسات التریکی و مکانیکی و غیره.

انبار: اکسر فروشگاه‌های مجتمع تجاری برای تامین کالا‌ای خود نیاز به انبار دارند برای همین در طراحی مجتمع تجاری به این نکته نیز می‌بایست توجه کرد.

بارانداز : محل ورود کالا‌ها از خارج مجموعه به داخل فضای مجتمع تجاری. طراحی بار انداز باید به نحوی باشد که تداخلی با ورود و خروج مصرف کنندگان نداشته باشد.

پارکینگ : طبق الزامات و ظوابط معماری و شهر سازی به ازای هر 100 متر مربع تجاری 3 تا 6 پاریکینگ باید تامین گردد.

فودکورت : یکی از جاذبه‌های مجتمع‌های تجاری فودکورت می‌باشد. فودکورت‌ها با داشتن تنوع‌ رستوران‌ها و انواع فست فود‌ها در کنار هم از بخش‌های مورد علاقه مشتریان می‌باشند.

تفریحی و فرهنگی : برای تبدیل فضای خشک و تک عملکردی مجتمع تجاری به یک فضای جذاب از فراهم آوردن امکاناتی هم‌چون شهر بازی و سینما استفاده می‌کنند.

طراحی مجتمع تجاری پایاپلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *