طراحی آپارتمان, طراحی ساختمان مسکونی

قیمت و کیفیت مناسب مصالح ساختمانی در طراحی آپارتمان

طراحی آپارتمان - شرکت معماری آسو

در طراحی ساختمان مسکونی و به طور خاص در طراحی آپارتمان و طراحی ویلا دوبلکس با وجود آنکه طراحی مناسب، نقطه آغازین و بنیادی در ساخت یک فضا است، اما چنانچه مابقی مراحل از جمله انتخاب مصالح با قیمت و کیفیت مناسب، به درستی صورت نگیرد، دستاورد نهایی از تصور اولیه دور خواهد بود. انتخاب صحیح مصالح در طراحی ساختمان مسکونی زمانی به درستی انجام خواهد شد که بیشترین اطلاعات از محصولات و مصالح تامین کننده موجود در بازار در دسترس باشد تا امکان مقایسه تامین کنندگان مصالح از حیث قیمت، کیفیت و سایر موارد میسر شود. دفتر معماری آسو این امر را از طریق موتور جست و جوی هوشمند جورگو انجام می‌دهد.

جورگو یکی از محصولات شرکت توسعه فناوری آسو است که از طریق الگوریتم‌های هوشمند که توسط گروهی از نخبگان و دانشجویان برتر دانشگاه صنعتی شریف توسعه یافته، اطلاعات فروشندگان محصولات مختلف در کشور ایران را جمع‌آوری و تحلیل می‌نماید که منجر به ایجاد پایگاه داده‌ای با بیش از 1 میلیون داده از انواع فروشندگان و محصولات شده است. بنابراین شرکت معماری آسو با بهره‌گیری از این سامانه، علاوه بر طراحی فضای مدنظر کارفرمایان، محصولات دارای بهترین قیمت و کیفیت را در بازار از میان انبوهی از تامین کنندگان شناسایی می‌نماید که این امر باعث شده که تیم طراحی در شرکت معماری آسو، بیشترین کیفیت و هوشمندی را در انتخاب مصالح مناسب ارائه دهد.

تامین مصالح و تجهیزات توسط تیم شرکت معماری آسو

دفتر معماری آسو تنها دفتر معماری است که با اتکا به فناوری های اطلاعات و تیم بسیار خبره، توانسته است امکان استعلام قیمت از میان تعداد انبوهی از تامین کنندگان کشور را با بیشترین دقت انجام دهد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:
– لیست قیمت کاشی و سرامیک
– لیست قیمت سنگ و نما
– لیست شیشه‌ های دوجداره
– لیست قیمت کابینت و ام دی اف
– لیست قیمت پارکت و لمینت کفپوش
– لیست قیمت تاسیسات ساختمان اعم از قیمت سیستم تهویه مطبوع، قیمت آیفن، قیمت کلید و پریز
– لیست قیمت درب و نرده ساختمان

مساله مصالح در طراحی ساختمان مسکونی از آنجا اهمیت می‌یابد که در نهایت این مصالح ساختمانی هستند که سبب عینیت بخشیدن به طرح می‌شوند. عموما طول عمر ساختمان مسکونی چند دهه است که این موضوع با بهره‌گیری از مصالح مرغوب می‌تواند به بیش از ده دهه و یک قرن برسد و ما در طراحی خانه مسکونی در گذشته ایران و جهان شاهد این امر بوده‌ایم. ساختمان ها و بناها که در گذشته ساخته می‌شد از چنان کیفیتی در طراحی ُ ساخت و مصالح برخوردار بودند که سالیان سال دوام آورده‌اند و هنوز هم از این ساختمان ها استفاده می‌شود. از این رو طراحی های امروزه نیز می‌تواند از اینم قاعده مستثنی نباشد.

طراحی آپارتمان با کیفیت امروزی

امروزه در بازار ایران به سختی می‌توان مصالحی با کیفیت گذشته یافت. در طراحی ویلا دوبلکس و طراحی آپارتمان آنچه حائز اهمیت است که بتوان طرح آماده شده توسط گروه طراحی را کاملا عینیت بخشید. مصالح مرغوب باعث می‌شود که این امر اتفاق افتد و شما پس از ساخت و در مدت زمان بهره برداری از خانه مسکونی هر جز ساختمان که در طراحی خانه مسکونی در نظر گرفته شده بود با کیفیت باقی بماند.

بهره برداری و نگهداری

البته نگهداری از ابنیه نیز موضوع مهم دیگری است که اهمیت زیادی در حفظ سلامت بنا دارد. این موضوع از آنجا اهمیت دارد که امروزه مسائلی از قبیل آلودگی هوا، باران های اسیدی و سایر مسائل جوی نیز بر کیفیت مصالح به شدت تاثیر گذار هستند. بهره گیری از فناوری نانو نیز از مسائلی است که بایستی توسط شرکت های تولید کننده مصالح که در حوزه ساخت و طراحی ساختمان مسکونی فعالیت دارند مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *