طراحی تجاری, طراحی داخلی رستوران سنتی, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت, طراحی کافه

طراحی رستوران یعنی تبلیغات موثر و وفاداری مشتریان

طراحی رستوران - شرکت طراحی معماری آسو

طراحی رستوران تا اندازه زیادی به احساسی که مشتری نسبت به رستوران پیدا می‌کند گره می‌خورد و یک رکن اساسی در تبلیغات برای رستوران است و شاید بیشتر از هر نوع تبلیغ کلامی و تبلیغات درون شهری و کارت و بروشور به شما در شناخته شدن رستورانتان کمک کند.
به‌کارگیری صحیح اصول طراحی رستوران برای فضاسازی در یک رستوران ، فودکورت ، فست فود یا کافه یک نکته مهم و مثبت برای به چشم آمدن آن است. طراحی کافه و رستوران باید به نحوی انجام بگیرد که بتواند افراد را برای ساعتی از هیاهوی زندگی روزمره، مشکلات و حتی ناراحتی‌ها دور کنند. غذا و نحوه پذیرایی در یک رستوران یا فودکورت اهمیت زیادی دارد اما این برای پاتوق شدن مشتریان به تنهایی کافی نیست.

پیش از راه اندازی رستوران یا کافه خود نسبت به دکوراسیون و طراحی فضای بیرونی و داخلی و روش‌های موثر تبلیغات خوب فکر کنید. طراحی داخلی و خارجی همچنین به برندسازی رستوران و کافه شما نیز کمک می‌کند و باعث می‌شود نام رستوران شما در سطح شهر و حتی کشور دارای اعتبار و شهرت باشد. به این ترتیب است که مشتریان برای صرف غذا رستوران شما را انتخاب می‌کنند.

در صورت نیاز به مشاوره برای طراحی رستوران ، طراحی فودکورت ، طراحی کافه و طراحی فست فود کافی است با شرکت معماری آسو تماس بگیرید. مهندسان و طراحان شرکت طراحی معماری آسو چه در زمینه طراحی نقشه معماری برای راه اندازی رستوران جدید و چه در زمینه بازسازی ساختمان می‌توانند با یک مدیریت یکپارچه از نخستین مراحل طراحی تا آخرین مراحل ساخت و اجرا دانش و تجربه خود را در اختیار شما بگذارند.

اهمیت نمای بیرونی رستوران

در وهله اول رستوران باید به گونه‌ای طراحی شود که در میان شلوغی و ازدحام شهر به خوبی قابل مشاهده باشد. برای مثال ماشینی را تصور کنید که با سرعت از خیابان عبور می‌کند؛ رستوران شما باید طوری مشخص باشد که برای سرنشینان این ماشین قابل مشاهده باشد. همین مسئله برای رستوران های کنار جاده ای نیز صدق می‌کند. در نتیجه طراحی تابلو و سردر رستوران از اصول مهم طراحی رستوران است که در نگاه نخست باعث جلب توجه مشتری شده و او را به سمت رستوران شما جلب می نماید.

عامل مهم دیگر نمای بیرونی رستوران است که در جذب مشتری اهمیت زیادی دارد. نمای بیرونی می‌تواند به عنوان نمادی از رستوران شما به شمار آید. امروزه در طراحی رستوران از شیوه‌های مدرن مثل نورپردازی ، تلفیق و بازی رنگ ها ، اصول طراحی گرافیک و فرم ها و حجم های خاص استفاده می‌کنند. این باعث می شود تا مشتری بازخورد و دید اولیه بهتری نسبت به رستوران داشته باشد.

سردر و تابلوی رستوران منعکس‌کننده نوع رستوران و فضای درونی آن است است و نوشته‌های روی آن نیز اهمیت زیادی دارد. تابلوی رستوران باید به گونه‌ای باشد که رستوران شما را از رقیبان متمایز کند و می‌تواند به اندازه کافی در جلب توجه مشتری مهم و موثر باشد. با طراحی تابلو مناسب می‌توانید به افزایش فروش رستوران کمک زیادی کنید و آن را به یک برند معتبر تبدیل نمایید. توجه نمایید که تابلو باید با فضای داخلی هماهنگ باشد. طراحی یکپارچه در دفتر معماری آسو خیال شما را از بابت هماهنگی در طراحی فضای مدنظر آسوده خواهد کرد.

طراحی فضای داخلی رستوران

فضای داخلی رستوران محلی است که مشتریان برای صرف غذا وارد آن می‌شوند و طراحی متفاوت و جالب آن مهم‌ترین تاثیر را روی جلب نظر مشتری دارد. به‌کارگیری اصول طراحی رستوران و طراحی فست فود در فضای داخلی و دکوراسیون باعث می‌شود تا مشتری برای صرف غذا در وعده‌های بعدی نیز به رستوران شما بیاید و در دفعات بعدی افراد دیگری را در کنار خود مثل سایر اعضای خانواده و دوستان داشته باشد که تمام این‌ها می‌تواند به گسترش مشتریان شما و بازاریابی کمک شایانی بکند.

مسلما فضای رستوران نقش بسیار مهمی در تصمیم‌گیری مشتری دارد. درست است که کیفیت غذا و نحوه پذیرایی از مشتری برای یک رستوران از ضروریات است اما اگر بازگشت مجدد مشتری برای شما اهمیت دارد طراحی دکوراسیون رستوران نیز نقش تعیین‌کننده‌ای برای جذب مشتری خواهد داشت.

نورپردازی یکی از اصول طراحی رستوران

یکی از نکات مهم در طراحی رستوران و طراحی فودکورت نورپردازی رستوران است که اثر بسیار زیادی روی جلب نظر مشتری و زیبایی رستوران شما دارد. نورپردازی اگر به شیوه درست آن انجام شود زیبایی‌های رستوران را بیشتر نمایان می‌سازد. شما می توانید فضای مورد نظر خود را با روش‌های مختلف نورپردازی ایجاد نمایید. اگر فضای شاد و پرانرژی می‌خواهید می‌توانید از نورپردازی با رنگ های شاد و زنده استفاده کنید و برای ایجاد فضاهای دل‌انگیز و دنج هم نورپردازی ملایم موثرتر است.

طراحی با گیاهان

از دیگر نکات مهم در طراحی کافه و رستوران و حتی در طراحی فست فود استفاده از گل و گیاه برای دکوراسیون رستوران است. گل های طبیعی و مصنوعی می‌توانند جلوه بسیار خوبی به فضای داخلی شما ببخشند و روح تازه‌ای در فضا ایجاد نمایند. هر جا گل و گیاه باشد طبیعت هست و طبیعت با خود نشاط و سرزندگی می‌آورد و این روی روحیه افرادی که برای صرف غذا رستوران شما را انتخاب می‌کنند نیز اثرگذار است. اگر منظره اطراف رستوران شما چندان جالب نیست می‌توانید با آرایش درختان و گیاهان و بوته‌های اطراف آن را به نحوی در نظر مشتری خوشایند نمایید و یا مناظر بد اطراف را از دید مشتری پنهان دارید.

آب نیز مانند گل ها و گیاهان با خود طراوت و زندگی می‌آورد. آبنما در طراحی رستوران نقش بسیار مهمی دارد و یکی از گزینه‌های مهم برای دکوراسیون رستوران استفاده از آب به شیوه‌های مختلف می‌باشد. این به ویژه برای راه اندازی رستوران سنتی بسیار کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *