دکوراسیون داخلی سالن ماساژ و طراحی مرکز اسپا, طراحی تجاری, طراحی هتل

راه اندازی مرکز اسپا و دکوراسیون داخلی سالن ماساژ و تحلیل صنعت آن

دکوراسیون داخلی سالن ماساژ

عده زیادی با شرکت معماری آسو تماس می‌گیرند و از مسئولین و تیم تحلیل بازار در رابطه با راه‌اندازی و طراحی مرکز اسپا و دکوراسیون داخلی سالن ماساژ سوال می‌کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله، تحلیلی از وضعیت کلی صنعت و چشم‌انداز مرکز اسپا بخصوص در ایران ارائه کنیم. سپس خدماتی که شرکت معماری آسو در طراحی مرکز اسپا ارئه می‌دهد نیز بیان شده‌اند. همچنین با توجه به درخواست‌های متعدد برای طراحی مرکز اسپا و همچنین طراحی مرکز ماساژ در این باره نیز توضیحات لازم ارائه شده‌اند. برای دستیابی به چشم‌اندازی مناسب، نخست بایستی بررسی نمود که محرک‌های صنعت اسپا چه مواردی هستند و چگونه در حال تاثیرگذاری هستند:

  1. تغییر سبک زندگی مردم

زندگی مردم ایران در چند دهه اخیر با شتاب بسیاری در حال تغییر است و به سمت شهری شدن سوق پیدا کرده است. دیگر مردم مانند گذشته فرصت تهیه غذا در خانه ندارند و مجبور هستند که به صورت آنلاین و با کمترین زحمت غذا را از رستوران‌ها سفارش دهند. اینگونه مسائل، سلامتی و مواردی مانند چاقی و تجمع چربی را افزایش داده است. از اینرو، نیاز و گرایش مردم به اسپا روز به روز در حال افزایش است تا بتوانند از خواص درمانی اسپا استفاده کنند. علاوه بر غذای آماده که برسلامت بدن تاثیر مخرب دارد، ترافیک و آلودگی‌های صوتی نیز باعث مشکلاتی ذهنی، روحی و افزایش استرس مردم شده است. لذا از لحاظ ذهنی نیز، مردم نیاز به اسپا پیدا کرده‌اند.

  1. افزایش جمعیت سالمندان – Geriatric population

در سالیان اخیر، سالمندان نیز به یکی از مشتریان مهم مراکز اسپا تبدیل شده‌اند و با توجه به خواص درمانی این مراکز به عنوان یکی از خدماتشان، سالمندان استقبال بالایی نموده‌اند. در کشور ایران نیز تعداد سالمندان رو به افزایش است که از این جهت، یک چشم‌انداز مناسب برای اسپا محسوب می‌شود.

  1. درهم‌تنیدگی گردشگری و اسپا

مراکز اسپا دیگر مختص سالن‌های تخصصی اسپا نیستند و اکنون هتل‌های بسیاری دارای اسپا هستند. زیرا بسیاری از گردشگران در سفر تمایل دارند که با دریافت خدمات اسپا بیش از پیش از سفر خود لذت ببرند و خستگی سفر را به شادابی تبدیل کنند. از اینرو، دکوراسیون داخلی سالن ماساژ بعنوان یکی از المان‌های اصلی در طراحی هتل تبدیل شده است.

سه عامل فوق به صورت کلان بیانگر جذابیت ورود به صنعت اسپا هستند. بخصوص در کشور ایران که به علت وضعیت اقتصادی نامناسب، بخش‌های تولیدمحور دچار مشکل شده‌اند، روی آوردن به حوزه خدمات مانند خدمات اسپا فرصت مناسبی است. اما بایستی توجه داشت که در سالیان اخیر رقابت در این موضوع بسیار افزایش یافته است. افزایش مراجعین به شرکت معماری آسو برای طراحی مرکز اسپا در سالیان اخیر گواه این موضوع است.

مطالعات انجام شده بیانگر آن هستند که صنعت اسپا در پنج سال آتی سالانه بیش از 5 درصد رشد خواهد داشت بنابراین جهت راه اندازی مرکز اسپا و دکوراسیون داخلی سالن ماساژ بایستی لحاظ نمود که موفقیت یک مرکز اسپا صرفا با طراحی مرکز اسپا محقق نمی‌شود و بایستی موارد متعدد دیگر لحاظ شوند. این موارد از خدمات تکمیلی شرکت معماری آسو محسوب می‌شوند که به شرح زیر هستند:

  • برندینگ، مارکتینگ و  دکوراسیون داخلی سالن ماساژ و مرکز اسپا تیم برندنیگ و مارکتینگ شرکت معماری آسو با سابقه طولانی در این امر، انواع اقدامات لازم در راستای برندینگ مرکز اسپا را ارائه می‌کند. از انتخاب نام و لوگوی مناسب تا تدوین کمپین تبلیغاتی و ساماندهی شبکه‌های اجتماعی از جمله خدماتی هستند که علاوه بر طراحی مرکز اسپا ارائه خواهند شد.
  • تامین تجهیزات مرکز اسپا تیم زنجیره تامین شرکت معماری آسو پس از طراحی مرکز اسپا اقدام به تهیه تجهیزات مورد نیاز از بهترین تامین‌کنندگان بازار خواهد نمود. با توجه به آنکه شرکت معماری آسو دارای پایگاه داده گسترده از فروشندگان بازار است، تجربه نشان داده که تامین تجهیزات از طریق تیم شرکت معماری آسو منجر به کاهش قابل توجه هزینه‌ های اولیه راه اندازی مرکز اسپا در قیاس با حالتی که خود مالک اقدام به تامین تجهیز می‌کند، می‌شود. همچنین چیدمان مناسب تجهیزات نیز بعنوان بخشی از خدمات شرکت معماری آسو در طراحی مرکز اسپا است. لذا صفر تا صد اقدامات مرتبط با تامین تجهیز مرکز اسپا از طریق شرکت معماری آسو قابل انحام است.
  • استراتژی رقابت با رقبا همانطور که گفته شد، رقابت در راه اندازی مرکز اسپا و دکوراسیون داخلی سالن ماساژ در حال افزایش است. از اینرو، تیم تحلیل شرکت معماری آسو با تدوین استراتژی رقابتی، جوانب مختلف دیگر اعم از نحوه قیمت‌گذاری خدمات در مرکز اسپا را نیز به نحوی تعیین می‌نماید که علاوه بر دستیابی به حاشیه سود مناسب، مزیت رقابتی نسبت به دیگر فعالان نیز به دست آید.

شایان ذکر است که تیم دفتر معماری آسو همگی از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور مانند صنعتی شریف و تهران هستند و سابقه فعالیت در پروژه های بسیار بزرگ را دارند. برای آشنایی بیشتر با شرکت معماری آسو و شناخت تیم شرکت معماری آسو به بخش درباره ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *