بازسازی ساختمان و نوسازی منزل, طراحی آپارتمان, طراحی ساختمان مسکونی, طراحی سوئیت, مقاله

جزئیات ساده ولی مهم در طراحی آپارتمان

طراحی آپارتمان - دفتر معماری آسو

امروزه طراحی آپارتمان و طراحی سوئیت در عین زیبایی و جذابیت با طرح های مدرن ترکیب شده است. استفاده از وسایل مدرن و لوکس زیبایی دکوراسیون داخلی منزل را دوچندان نموده است. مدت‌هاست که در کلانشهرها به خصوص کلان شهرهایی مثل تهران خبری از خانه های بزرگ و حیاط دار نیست و خانه های بزرگ جای خود را به آپارتمان ها و سوئیت های کوچک و جمع‌وجور داده‌اند که دکوراسیون و چیدمان مخصوص خود را می‌خواهد؛ شرکت معماری آسو می‌خواهد شما را با ترفندهای طراحی داخلی منزل آشنا کند. اگر شما هم قصد بازسازی ساختمان ، چیدمان و یا تغییر در طراحی آپارتمان ، طراحی سوئیت و طراحی ساختمان مسکونی خود را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و پدید آمدن طرح های متنوع، طراحی آپارتمان نیز از آنها الهام گرفته و دچار تغییرات زیادی شده است. در این مطلب به نمونه‌های جدید و شیک طراحی داخلی منزل می‌پردازیم.

برخی جزئیات ساده ولی مهم در طراحی آپارتمان

برای طراحی آپارتمان و طراحی ساختمان مسکونی با سقف های کوتاه بهترین انتخاب استفاده از پرده های بلند است. پرده های بلند با رنگ های خنثی با ایجاد انحراف بصری سقف شما را بلندتر از قبل نشان می‌دهد و در نتیجه فضای شما بزرگ‌تر دیده می‌شود. برای این منظور پرده را از سقف نصب کنید به نحوی که تا روی زمین امتداد داشته باشد.

وقتی آپارتمان کوچک یا سوئیت دارید پس شما باید از تمام بخش‌های موجود در فضا به خصوص فضاهای عمودی نهایت استفاده را داشته باشید. برای این منظور می‌توانید از شلف ها و طبقات عمودی روی دیوار کمک بگیرید و به لوازم و وسایل خود نظم ببخشید.

استفاده از آینه یکی از قدیمی‌ترین ترفندهای بزرگنمایی فضا است. آینه ها را می‌توانید مقابل منابع نوری نصب کنید و به سادگی فضای داخلی تان را دوبرابر کنید. حتما توجه داشته باشید که آینه انتخابی شما ابعاد مناسبی داشته باشد. استفاده از آینه های کوچک نه تنها فضای شما را بزرگ نشان نمی‌دهد بلکه فقط اغتشاش بصری ایجاد می‌کند. بی‌نظمی و اغتشاش بصری دشمن فضاهای کوچک است. برای جلوگیری از اغتشاش بصری در فضا همیشه لوازم اضافی را از فضای خود دور کنید و نسبت به مرتب بودن فضا حساس باشید.

در سوئیت و آپارتمان کوچک حتما از بافت و طرحهای ساده استفاده کنید. توجه داشته باشید که حتما رنگهای انتخابی لوازم و وسایلتان ساده و نزدیک به رنگهای خنثی باشد. پارچه‌هایی با طرح و رنگهای شلوغ را کنار بگذارید و تا حد امکان از یک ترکیب رنگ ساده برای طراحی آپارتمان و سوئیت استفاده کنید.

نقش مبلمان و فرش در طراحی آپارتمان و سوئیت

استفاده از وسایل مدرن و سلطنتی مانند میز ناهارخوری و مبلمان سلطنتی ، مدل لوسترهای مدرن و شیک و غیره یکی از گزینه‌های طراحی داخلی منزل است. این دکوراسیون برای منازل بزرگ و مدرن بسیار مناسب بوده و زیبایی منزل را دوچندان می کند. همچنین در دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا دوبلکس هم کارآیی مناسبی دارد.

اما وقتی بنا به دلایلی آپارتمان کوچک و یا سوئیت را برای زندگی انتخاب می‌کنید، پس باید قید مبلمان استیل و کلاسیک را بزنید چرا که نه تنها برای شما کارآیی نخواهد داشت بلکه فقط فضای شما را کوچک‌تر جلوه می‌دهد. بهترین مبلمان برای خانه های کوچک مبلمان راحتی ، نیم ست ، تاشو و ال شکل است که علاوه بر کارآیی مطلوب فضای شما را محدود نمی‌کند.

برای دکوراسیون و طراحی سوئیت و آپارتمان های کوچک انتخاب فرش های بزرگ اصلا توصیه نمی‌شود. با توجه به این که امروزه اکثر آپارتمان ها دارای کفپوش های مدرن است پس به راحتی می‌توانید از فرش های کوچک تر برای طراحی آپارتمان استفاده کنید که تمام سطح کف را نپوشاند. اگر کف فضای شما موزاییک است حتما از موکت های بدون طرح ، با بافت عمودی شکل و رنگ خنثی برای مفروش کردن آپارتمان و سوئیت استفاده کنید.

نورپردازی

نورپردازی از گذشته تا به امروز از اهمیت بسیاری در طراحی داخلی منزل برخوردار بوده است. نورپردازی یکی از ارکان اصلی بزرگنمایی در طراحی آپارتمان و سوئیت است، چرا که فضاهای تاریک و کم نور کوچک‌تر از فضاهای پرنور دیده می‌شود. در کنار نور طبیعی حتما از نورهای مختلف مصنوعی برای طراحی داخلی استفاده کنید.

اتاق خواب و آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب نیز با دیگر دکوراسیون ها تفاوت دارد. استفاده از مدل تخت خواب های شیک ، نحوه چیدمان مناسب وسایل اتاق خواب و تناسب و هماهنگی رنگ وسایل با سرویس خواب از جمله فاکتورهای مورد توجه در دکوراسیون اتاق خواب است.

آشپزخانه هم یکی از مهمترین بخش‌های خانه است که در شرکت معماری آسو به دکوراسیون داخلی آن توجه بسیاری می‌شود. استفاده از مدل کابینت‌های شیک و مدرن در طراحی آشپزخانه های امروزی زیاد است. این کابینت‌ها موجب زیبایی بیشتر آشپزخانه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *