طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی کافه

برخی از شباهت ها و تفاوت ها در طراحی رستوران ، فست فود و کافه

طراحی رستوران

بدون شک ایجاد یک محیط آرام اولویت اول در طراحی رستوران است. اما سختی کار در اینجاست که در همین حین باید پویایی و نشاط را هم به فضا اضافه کرد. خلق یک فضای باکیفیت توسط طراح و مهندس معمار به طوری که در ذهن مشتری ماندگار شود، باعث به وجود آمدن وجه تمایز بین رستوران ها است. این امر به شهرت نام رستوران در میان مردم و در نتیجه افزایش تعداد مشتری می انجامد و باعث موفقیت تجاری رستوران می شود.

علاوه بر کیفیت غذا و سایر تکنیک هایی که مرتبط با هنر آشپزی یا علم بازاریابی و غیره می شود، طراحی و دکوراسیون داخلی متفاوت از جمله راهکارهایی است که این وجه تمایز را ایجاد می کند و باعث افزایش تعداد مشتریان می شود.

شما می توانید برای به کارگیری بهترین و به روزترین تکنیک های طراحی و معماری با شرکت معماری آسو تماس بگیرید و مطمئن باشید طرح هایی که به شما پیشنهاد و در نهایت اجرا می شوند بیشترین تطبیق را هم با سلیقه و خواست شما و هم با بودجه موردنظرتان خواهند داشت.

راه اندازی رستوران

امروزه برای راه اندازی رستوران باید دانست که دیگر المان های ساده برای طراحی رستوران کفاف نمی دهند و باید طراحی به نحوی صورت بگیرد که برای مشتری جذابیت داشته باشد. در نتیجه به نظر می رسد اهمیت طراحی رستوران بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که دیگر تنها کیفیت غذا برای جلب مشتری و راضی کردن وی به حضور مجدد در محیطی که شما برایش تدارک دیده اید کفایت نمی کند. همین مسئله برای طراحی کافه و فست فود و دیگر فضاهای اینچنینی هم صدق می کند.

به طور کلی طراحی فضاهای صرف غذا و نوشیدنی را می توان در چهار دسته اصلی طراحی کافه و طراحی بار (صرف نوشیدنی)، طراحی رستوران و طراحی فست فود (برای صرف وعده های غذایی) دسته بندی نمود. البته فضایی شبیه به بار زیاد در ایران رواج ندارد اما به جای آن به تازگی طراحی فودکورت رونق پیدا کرده که آن فصل مجزایی برای خود می طلبد.

تفاوت هرکدام از این دسته ها را موقعیت قرارگیری از لحاظ جغرافیا و منطقه و فرهنگ، نوع مخاطب و انواع غذا و نوشیدنی که سرو می شود رقم می زند. به عنوان تفاوت اصلی رستوران با فست فود و کافه علاوه بر نوع غذا و خدماتی که ارائه می شود جامعه مخاطب نیز می تواند موثر باشد. در رستوران و فودکورت بیشتر خانواده و طیف سنی بزرگسال حضور پیدا می کنند اما فست فود و کافه بیشتر میزبان قشر نوجوان و جوان، دانشجوها و زوج های جوان هستند. همین مسئله تفاوت هایی گاه قابل ملاحظه را در طراحی رستوران و فودکورت نسبت به طراحی کافه و فست فود موجب می شود.

یک نمونه از تفاوت در طراحی ها

در طراحی فست فود و در دکوراسیون داخلی آن از رنگ های شاد و تند مثل زرد ، نارنجی و قرمز استفاده زیادی می شود. زیرا روانشناسی این رنگها با ماهیت فضا و هویت غذاهایی که در آن سرو می شود همخوانی بیشتری دارد. علاوه بر آن در چنین محیط هایی از چیدمان ساده تری نسبت به کافه و رستوران استفاده می شود؛ زیرا معمولا زمان حضور در فست فود کوتاهتر از جاهای دیگر است و مشتری توجه کمتری به محیط دارد. در عوض در رستوران ها رنگ های ملایم، پرده های ضخیم و مبلمان مجلل به کار گرفته می شود. این نوع از طراحی داخلی بیشتر با سلیقه و ذائقه مشتریان بزرگسال و میانسال و خانواده ها تناسب دارد.

علاوه بر این که اصول دکوراسیون داخلی در هر محیط باید رعایت شود، این نکته را هم باید در نظر داشت که هر محیط هویت مخصوص به خود را دارد و در نتیجه جزئیات طراحی برای هر کدام از آنها تفاوت هایی اساسی با دیگری خواهد داشت. در این صورت است که می توان یک محیط منحصر به فرد ایجاد کرد.

چند نکته به خصوص در طراحی رستوران

تقسیم بندی درست فضا براساس حرکت مشتری ها و کارکنان یکی از اصول دکوراسیون داخلی است و به آن سیرکولاسیون مناسب در فضا گفته می شود که به خصوص در طراحی رستوران باید بیشتر به آن پراخته شود. اهمیت سیرکولاسیون در فضا در طراحی رستوران و فودکورت، نسبت به طراحی کافه و فست فود متفاوت بوده و از اهمیت بیشتری برخوردار است. نکته دیگر در رستوران ها این است که اگر صاحب رستوران قصد برگزاری برنامه های مختلف مثل مهمانی ، جشن ، دورهمی و هرگونه مراسم دیگری دارد این مسئله باید حتما از همان ابتدا در طراحی رستوران در نظر گرفته شود.

در تمامی موارد طراحی به خصوص در طراحی رستوران و طراحی فودکورت باید به جانمایی درست سرویس بهداشتی هم توجه شود. زیرا در تمامی مکان هایی که تعداد بالایی مشتری دارند و به خصوص در صورتی که مشتری ها معمولا خانواده ها باشند نیاز به سرویس بهداشتی در محل احساس خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *