راه اندازی رستوران با خدمات یکپارچه, طراحی تجاری, طراحی داخلی رستوران سنتی, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت, طراحی کافه

تامین مواد و تجهیزات موردنیاز برای طراحی فودکورت و راه اندازی رستوران

طراحی فودکورت - دفتر معماری آسو

در طراحی فودکورت و یا بازسازی ساختمان برای فودکورت باید به نوع فروشگاه‌هایی که قرار است در مجموعه حضور داشته باشند توجه شود. می‌توان برای هر فروشگاه فضایی نیمه‌خصوصی برای نشستن در نظر گرفت و البته آن فضا بهتر است با فضای کلی مکان نشستن و غذا خوردن اصلی در ارتباط باشد. فودکورت ها بسته به وسعت و اهداف مورد نظر به صورت‌های گوناگونی طراحی می‌شوند. اصل کلی این است که فودکورت از فروشگاه‌های غذایی کوچک تشکیل می‌گردد و یک مکان غذاخوری برای کل افراد وجود دارد. برای داشتن یک فودکورت با دسترسی مناسب نکاتی وجود دارد که در زمان طراحی نقشه باید به آن توجه نمود.

افزایش تعداد فودکورت ها در سال‌های اخیر

همواره در سراسر دنیا آدم‌های پولدار و سرمایه‌گذاران موفق اقدام به راه اندازی فودکورت با بالاترین کیفیت‌ها و استانداردهای ممکن می‌کنند. فودکورت ها را معمولا همه می‌شناسند. ممکن است اسمش را نشنیده باشند اما به محض دیدن چند عکس متوجه می‌شوند که قبلا در چنین جایی بوده‌اند. فودکورت ها معمولا در فضایی بسته و در یک مرکز خرید یا شهربازی و یا مکان‌های عمومی مشابه مثل فرودگاه و ترمینال قرار دارند. حتی در برخی دانشگاه‌ها و مدارس فودکورت جایگزین کافه تریا شده است.

در فودکورت ها مجموعه‌ای از فروشندگان و ارائه‌دهندگان غذاهای مختلف وجود دارند و مشتریان پس از سفارش و دریافت غذا می‌توانند آن را در مکانی که برای غذاخوردن در نظر گرفته شده و در کنار سایر افراد میل نمایند. البته این امکان نیز وجود دارد که مشتری غذای خود را به صورت بیرون‌بر تحویل بگیرد و در محل کار یا منزل آن را میل کند. به طور کلی در دنیای امروزی فودکورت ها مکانی مناسب برای تهیه غذا به شمار می‌آیند.

اهمیت مکان در طراحی فودکورت

شما باید بهترین مکان را برای فودکورت خود در نظر بگیرید. فودکورت ها باید در جاهایی باشند که محل رفت و آمد مردم باشد. مکانی را برای فودکورت خود انتخاب کنید که مردم زیاد از آن رد می‌شوند یا در آنجا تجمع می‌کنند.

به ابعاد مکان فودکورت نیز باید توجه داشته باشید. مکان فودکورت باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا گنجایش تعداد زیادی از مشتریان را در وعده‌های ناهار و شام داشته باشد. صندلی‌ها و نشیمن‌های فودکورت ، باید در زمان‌های شلوغی مراکز خرید و فروشگاه برای نشستن و استراحت افراد کافی باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی رستوران و فودکورت

برای تهیه غذا در فودکورت ، شما باید مواد اولیه غذاها را تهیه کنید. هم چنین باید تجهیزات پخت و پز، تجهیزات سرو غذا و دیگر نیازهای خود را از تامین‌کننده مناسبی خریداری کنید. اگر تامین‌کننده شما شخصی باانصاف باشد، اقلام موردنیاز شما را با هزینه‌ای کم به دست شما می‌رساند. کیفیت مواد اولیه بسیار اهمیت دارد؛ زیرا باعث خوشمزه شدن غذاها و فست فودهای مجموعه شما می‌شود و مشتریان بیشتری را به سمت شما می‌کشاند. با پیدا کردن تامین کننده مناسب و قابل اطمینان، شما می‌توانید در هزینه های فودکورت صرفه‌جویی کرده و میزان سود خود را افزایش دهید. دفتر معماری آسو که زیرمجموعه شرکت دانش بنیان آسو است می‌خواهد راهی مناسب برای تامین انواع موارد مورد نیاز در راه اندازی و طراحی رستوران و طراحی فودکورت به شما پیشنهاد کند.

پیدا کردن تامین کننده مناسب از طریق موتور جست و جوی جورگو

شما باید تمام وسایل و تجهیزات موردنیاز فودکورت و رستوران را خریداری کنید تا بتوانید خدمات خود را به بهترین شکل به مشتریانتان ارائه دهید. پس این یکی از گام‌های مهم در راه اندازی رستوران و فودکورت می باشد. تجهیزات رستوران و فودکورت به آشپزها و پرسنل کمک می‌کند که کار خود را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهند. تجهیزات شامل تجهیزات آماده سازی و نگهداری مواد اولیه ، میز و صندلی ، تجهیزات پخت غذا و تجهیزات سرو غذا است. موتور جست و جوی جورگو که از زیرمجموعه های شرکت دانش بنیان آسو است می‌تواند شما را در زمینه جست‌وجو و پیدا کردن انواع تجهیزات با مناسب‌ترین قیمت‌ها و قیمت‌های به‌روز کمک کند.

دکوراسیون و طراحی فودکورت

دکوراسیون فودکورت باید به گونه‌ای باشد که افراد آزادی حرکتی داشته باشند و بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند. همچنین مشتریان باید در فضای سالن غذاخوری احساس آرامش و راحتی داشته باشند. نورپردازی ، ترتیب و چیدمان غرفه‌ های فود کورت نیز بسیار اهمیت دارد. رعایت اصول ایمنی، بهداشتی، نظافتی در فودکورت ها بسیار اهمیت دارد. در هنگام دکوراسیون و طراحی فودکورت و حتی طراحی کافه های بزرگ، هم به فضای آشپزخانه و هم به سالن غذاخوری باید توجه داشته باشید.

طراحی سالن فودکورت

قبل از اینکه مشتری ها غذای شما را بچشند، محیط ظاهری فودکورت را می‌بینند و باید به نحوی مجذوب آن محیط شوند. فضای ظاهری ، دکوراسیون و طراحی فودکورت ، در روحیه مشتری‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. اگر افراد احساس آرامش و راحتی داشته باشند، دفعات بعدی نیز به فودکورت شما می‌آیند. تلاش کنید تا سالن فودکورت شما زیبا شود. برای زیباسازی فضا می‌توانید از درختچه‌های کوچک، گلدان‌ها و گل‌های رنگی، آب‌نماها و دکوری‌های زیبا استفاده کنید. میز و صندلی های فودکورت باید به گونه‌ای چیده شود که افراد در هنگام رفت و آمد، مشکلی نداشته باشند. هم چنین رنگ‌های استفاده شده در فودکورت باید جذاب و وسوسه کننده باشد.

اگر قصد بازسازی ساختمان برای طراحی فست فود ، طراحی کافه ، طراحی فودکورت یا راه اندازی رستوران دارید، می‌توانید از کارشناسان و مهندسان دفتر معماری آسو کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *