راه اندازی رستوران با خدمات یکپارچه, طراحی داخلی رستوران سنتی, طراحی رستوران مدرن, طراحی فست فود, طراحی فودکورت, طراحی کافه

ضرورت تلفیق « علم معماری و طراحی رستوران » با « علم استراتژی »

راه اندازی رستوران
آنچه در این متن بیان شده، بیانگر ضرورت بکارگیری تواما تخصص معماری و علم استراتژی برای طراحی رستوران و راه اندازی و سودآوری موفق آن است که در این راستا، اقداماتی که توسط شرکت معماری آسو نیز ارائه می‌شوند، بیان شده‌اند.
صنعت رستوران و به صورت کلی امر رستوران‌داری، در سالیان اخیر دچار تحولات مختلفی شده است که دو عامل زیر بعنوان مهم‌ترین عامل‌های موثر هستند:
. تاثیر اینترنت و تکنولوژی بر رستوران‌: توسعه اینترنت، تاثیر بالایی بر رستوران ها داشته که از زوایای مختلف قابل بحث است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، افزایش رقابت مابین رستوران‌ها است. آگاهی مردم از انواع رستوران‌ها افزایش یافته و به راحتی قادر به مقایسه کیفیت، قیمت و فضای رستوران‌ها هستند و می‌توانند قبل از مراجعه به رستوران، از وضعیت آن آگاهی کاملی داشته باشند. برای مثال، مردم نظرات و تحلیل‌های خود را درباره رستوران‌ها را در فضای مجازی با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و می‌توانند مانع یا جاذب مشتریان جدید برای رستوران‌ها باشند.

تغییر سبک و شیوه زندگی مردم

امروزه مردم زمان زیادی را در ترافیک و محل کار سپری می‌کنند که باعث شده در طول روز زمان کافی برای تهیه غذا نداشته باشند. از سوی دیگر به واسطه اینترنت، قادر به سفارش غذا با چند کلیک و دریافت سریع آن در محل کار یا زندگی خود شده‌اند. به همین سبب، بخش قابل توجهی از مشتریان رستوران‌ها، به خود رستوران مراجعه نمی‌کنند و به اصطلاح از رستوران مجازی غذا تهیه می‌کنند.
مهم‌ترین تاثیری که دو مورد فوق در صنعت رستوران‌ گذاشته‌اند، تشدید فضای رقابت مابین رستوران‌ها است که به تبع آن، سودآوری رستوران‌ها مستلزم رعایت نکات متعددی شده است. در گذشته چنانچه یک رستوران با فضای مناسب طراحی می‌شد و کیفیت غذا نیز قابل قبول بود، سودآوری رستوران تا حد معقولی مورد انتظار بود. اما امروزه دیگر این اقدامات کافی نیستند و بایستی علاوه بر معماری، استراتژی‌های بسیار مناسبی برای بازاریابی دیجیتال، طرح‌های تشویقی و بسیاری موارد دیگر را لحاظ نمود. همچنین امور معماری و طراحی رستوران نیز بایستی با هوشمندی و ظرافت‌‌های بیشتری نسبت به گذشته انجام شوند. در ادامه، به تشریح هر یک از موارد دخیل در موفقیت رستوران پرداخته شده است.

1 معماری چند معیاره رستوران

فضای رقابتی، حساسیت و سطح انتظارات مردم را افزایش داده است. مردم در زمان مراجعه به رستوران، به انواع معیارهای آسایش مانند راحتی میز و مبلمان، حجم سر و صدا، فضای مطبوع رستوران و غیره اهمیت بسیاری می‌دهند. پس بعنوان مثال چنانچه در طراحی کافه و رستوران میزهای رستوران به نحوی انتخاب و چیده شده باشند که موجب نزدیکی بیش از حد مردم به یکدیگر شود، احساس راحتی در حین صرف غذا نخواهند داشت و ممکن است صدای میزهای کناری موجب آزردگی خاطر آن‌ها شود. همچنین چنانچه سیستم گردش هوا و تهویه مطبوع به صورت اصولی طراحی نشده باشند، تجمیع بو و یا احساس سرما در زمستان و احساس گرما در تابستان دلزدگی مردم خواهد شد. محل قرا گیری آشپزخانه و جریان ورود و خروج پرسنل به آن نیز بایستی به نحوی باشد که کمترین تداخل و جلب توجه از مردم حاضر در سالن رستوران را داشته باشد. رنگ دیوارها و نورپردازی و حتی آکوستیک رستوران، در احساس آرامش مردم تاثیر بالایی دارند و می‌توانند به وابستگی و یا عدم وابستگی آن‌ها به رستوران منجر شود.

2 استراتژی هویت‌سازی و برندسازی مناسب رستوران

آنچه در مورد 1 بیان شد، در انواع مختلف از رستوران ها می‌تواند نمود مختلفی داشته باشد. بعنوان مثال طراحی و چیدمان میز در یک رستوران سنتی و کلاسیک بسیار متفاوت از یکدیگر است و یا عنوان مثال، چنانچه یک رستوران قصد دارد که خود را عنوان رستورانی سبز و سلامت محور در اذهان مردم ثبت نماید، بایستی با ظرافت بخصوصی رنگ سالن و چیدمان آن را انجام دهد. در مقابل، برای برخی، صدای موسیقی در حال پخش در رستوران بسیار مهم است و مایل هستند که غذای خود را در یک رستوران با هیجان بالا صرف نمایند که در این صورت، هویت برند و رویکرد طراحی رستوران بسیار متفاوت از رستورانی تحت عنوان رستوران سبز خواهد بود.

3 بازاریابی هدفمند

انجام دو مورد قبل به نحو احسن، شرط ضروری در موفقیت کسب و کارهای حوزه مواد غذایی است که بایستی در طراحی فست فود و رستوران مد نظر قرار گرفته اما به عنوان شروط کافی محسوب نمی‌شوند. آنچه در نهایت می‌تواند به موفقیت چشم‌گیر رستوران منجر شود، نحوه بازاریابی و اثربخشی آن است. با توجه به مطالبی که در ابتدای متن گفته شد، بازاریابی رستوران بدون لحاظ اینترنت و استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ ، قابل تصور نخواهد بود. دیجیتال مارکتینگ در در صنعت رستوران تا حدی پیش رفته است که دیگر صرفا متکی به اموری مانند توسعه وبسایت و فروش آنلاین نیست. بلکه از الگورتیم‌های پیشرفته هوش مصنوعی نیز استفاده می‌شود. برای نمونه، بسیاری از رستوران‌ها اقدام به جمع‌آوری تاریخچه جست و جوی کاربران در وبسایت خود می‌نمایند و سپس با اتکا به آن، طرح‌های تشویقی بهینه مانند تخفیف برای غذاهای مورد علاقه مشتری ارائه می‌دهند تا بتوانند بیشترین وفاداری مشتری را به ارمغان بیاورند.

4 تسریع خدمات و یکپارچه سازی فعالیت رستوران

 یکی از اصولی که در راه اندازی رستوران باید مد نظر داشت و مشتریان در ارزیابی رستوران به آن اهمیت می‌دهند، سرعت ارائه سرویس توسط رستوران است. این موضوع کا اینکه در طراحی فود کورت از همیت بالایی نیز برخوردار است ولی در رستوران و کافه نیز اهمیت زیادی دارد. در هر دو حالت مراجعه حضوری و یا سفارش اینترنتی غذا حائز اهمیت است. برای بهبود سرعت سرویس، رویکردهای یکپارچه‌سازی فعالیت بخش‌های مختلف رستوران شامل محل ثبت سفارش، اعلام به آشپزخانه، بسته‌بندی و ارسال بایستی در کمترین زمان ممکن انجام گیرد. یکی از روش‌های دستیابی به این هدف، عملکرد کامل و به هم پیوسته رستوران بر اساس سیستم نرم‌افزاری است. به گونه‌ای که پس از ثبت سفارش مشتری در ورود به رستوران، بایستی بلافاصله در آشپزخانه ثبت و بعد از آماده شدن غذا، ارسال به موقع و بدون درنگ انجام شود. عملکرد بهینه این زنجیره از فعالیت‌ها صرفا بر اساس پردازش داده‌ها در تمامی بخش‌های رستوران میسر است که وجود زیرساخت نرم‌افزاری برای آن اجباری است.
آنچه در مطالب فوق بیان شد، بیانگر آن است که در طراحی های شروع کار و همچنین در بازسازی ساختمان رستوران ، معماری و طراحی رستوران ، بخشی از یک سلسله اقداماتی است که می‌بایست به صورت تواما انجام شوند تا منجر به رونق کسب و کار یک رستوران شوند. این اقدامات توسط شرکت توسعه فناوری آسو و دیگر تیم‌های مرتبط در مجموعه آسو، به صورت یکپارچه به کارفرمایان ارائه می‌شود. تمایز اصلی شرکت معماری آسو با دیگر شرکت‌های معماری در اینست که علاوه بر آنکه بخش معماری را با متخصصین خبره انجام می‌دهد، دیگر اقدامات مانند بازاریابی و برندینگ را نیز به صورت تواما ارائه می‌دهد. موفقیت مجموعه آسو در انجام پروژه‌های صنعتی بزرگ و تدوین استراتژی برای آن‌ها و همچنین توسعه موفق استارتاپ‌های جورپین و جورگو و نرم‌افزارهای مختلف، گواهی بر توانمندی مجموعه آسو در ارائه یکپارچه خدمات بیان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *